5 Harfliler

5 Harfliler

 

5Harfliler, kadın gündeminin peşinde, bağımsız bir internet sitesidir. Kadın kelimesinin neredeyse öcüyle bir tutulduğu bu günlerde, “üç harfliler” tabirinden hareketle kız, kadın, bayan, hanımefendi ayrımından bunalan bütün yorgun ruhlar için kendine 5Harfliler ismini yakıştırmıştır. 2012 yazında açılan 5Harfliler, “kadın gündemi”ni sadece diyet, güzellik sırları ve ilişki tavsiyelerine indirgeyenlere inat, kadınlara ne sevmeleri gerektiğini dikte etmeyen, “kadın gündemi”nin bir kadının ilgilenebileceği her şey olduğu fikrinden yola çıkmış bir site. 5Harfliler’in ana ekibi şu anda Duygu Aytaç, Hazal Halavut, Kiraz Akın, Nigar Hacızade ve Suna Kafadar’dan oluşuyor.

Hadi Ben Kaçtım

Hadi Ben Kaçtım, gündelik hayatımızda kaçmaya çalıştığımız durum ve olayları çeşitli “kaçış çantaları” vasıtasıyla irdeliyor. Sorumluluktan, sözlerden, bakışlardan, özgürlükten ve kendinden kaçmak için bir kadının çantasında ne bulundurmak isteyeceği, neyi bulundurmaya şartlandırıldığı veya zorlandığı üzerine düşünüyor. Hayata karşı binbir türlü hazırlıkla doldurulan çantaların içinde, sergiyi gezenlerin dokunabilecekleri ve keşfedebilecekleri onlarca obje üzerinden kaçışın gerçekten mümkün olup olmadığını sormayı amaçlıyor. Hadi Ben Kaçtım 5Harfliler ekibinden Çağla Özbek, Duygu Aytaç, Hazal Halavut, Nigar Hacızade ve Suna Kafadar tarafından yaratılmıştır.

sanatçının eserleri

Sanatçı Başvuru Formu

Sanatçı başvurusu için biyografinizi, son dönem çalışmalarınızın görsellerini ve açıklamalarını içeren portfolyonuzu sisteme yükleyerek bize iletebilirsiniz. Video çalışmalar için bize link iletebilir ya da izleme kopyalarını artnivo.com project space adresine USB ya da DVD içinde postalayabilirsiniz. USB ve DVD’ler adresinize geri gönderilmeyecektir, dolayısıyla orijinal eseri değil, izleme kopyalarını gönderiniz. Sanatçının verdiği e-posta adresi üzerinden iletişime geçilerek, başvurulara bir ay içinde yanıt verilecektir
artnivo.com project space
Sadi Konuralp Cad. Nejat Eczacıbaşı Binası No:5B 34433 Şişhane /İstanbul

Ad Soyad Telefon
Mail Portfolyo
Dosya Ekle