HABERLER

  Mutluluk Resimlerimiz - Nur Koçak

  Mutluluk Resimlerimiz

  NUR KOÇAK

  SALT BEYOĞLU, SALT GALATA

  3 Eylül – 29 Aralık 2019

  Fotogerçekçilik akımının Türkiye’deki ilk temsilcilerinden Nur Koçak’ın 1960’lar ile 2010’lar arasındaki desenleri ve resim serilerinden oluşan en kapsamlı sergisi SALT Beyoğlu ve SALT Galata’da gerçekleştiriliyor. 1981 tarihli bir seriden esinle adlandırılan Mutluluk Resimlerimiz, kadın dergilerinden Hollywood sinemasına popüler kültürün yaygınlaşması ve Türkiye’deki yansımalarını eleştirel bir gözlemci anlatıcı olarak irdeleyen sanatçının üretimine ayrıntılı bir bakış sağlıyor.

  more

  Art Basel 2019 açıldı

  Art Basel 2019, İsviçre'nin Basel şehrinde bugün kapılarını ziyaretçilere açtı. Bu yıl 29'uncusu düzenlenen fuara 34 ülkeden 290 galeri katılıyor. Fuarın proje için ayrılmış platformu Unlimited ise bu sene yine Gianni Jetzer küratörlüğünde gerçekleşiyor.

  İmaj: Art Basel

  more

  Komplo Teorisi

  “Komplo Teorisi” gezici bir çağdaş sanat sergisidir. Sergi bu formuyla sanatın merkezileşmesinin yaratmış olduğu olumsuz sonuçlarını değiştirmek adına bir girişimdir. 

  more

  Rus Avangardı. Sanat ve Tasarımla Geleceği Düşlemek

  Rus avangardı akımının Türkiye’deki en kapsamlı sergisi olan, “Rus Avangardı. Sanat ve Tasarımla Geleceği Düşlemek” sergisi Sabancı Holding’in katkılarıyla Sabancı Üniversitesi Sakıp Sabancı Müzesi’nde açıldı.

  more

  Fatih Temiz - Ne Yaptığını Biliyorum

  Simbart Projects’in 3. Sergisi 30 Eylül Pazar günü Mısır Apartmanı'nda açılıyor. a

   

   

  more

  Bırakılmış - (Kasa Galeri 7 Eylül - 20 Ekim 2018)

  Gökçen Ataman, Gümüş Özdeş, Fadime Aygün, Onur Gürkan, Özden Demir, Seydi Murat Koç

  more

  Özge Topçu - Agora Project

  Agora, sanatçı Özge Topçu'nun yürüttüğü katılımcı bir mekana özgü enstalasyon projesidir.
  İlhamını, tarihin en organik kamusal mekanlarından biri olan “pazar yerleri” nden alıyor. Tarihsel olarak bu pazarlar kamusal etkileşim ve bunları kullanan yerel nüfusa ait olma merkezi.

  more

  Mehmet Öğüt (ANÂSIR-I ERBAA 13.05.2018)

  Çukurcuma Hamamı Firuzagˆa Mah. Çukurcuma Caddesi No:45, Çukurcuma 
  Anâsır-ı Erbaa... Dünyanın temel öz’leri bagˆlamında ates¸, su, hava ve topragˆı ve tüm bu unsurların ilis¸kilerini ve karmas¸ıklıgˆını tanımlamak için kullanılan bir terim. 

  more

  Kuşatılmış (19 Nisan - 28 Nisan 2018)

  Bomontiada ALT, 19 Nisan - 28 Nisan 2018 tarihleri arasında Burkay Şimşek ve Seda Kara’nın küratörlüğündeki ‘’Kuşatılmış’’ isimli grup sergisine ev sahipliği yapıyor.

  more

  Mamut Art Project 6. Yılında 50 Sanatçı Ağırlıyor

  Bagˆımsız ve genç sanatçılara is¸lerini sergileme olanagˆı sunarken; koleksiyonerler, galeri yöneticileri, küratörler ve sanatseverler için de bir kes¸if alanı olus¸turan Mamut Art Project 2018’e katılacak sanatçılar belirlendi.

  more

  Venedik Bienali Uluslararası Sanat Sergisi Türkiye Pavyonu, İnci Eviner’in yeni bir çalışmasına ev sahipliği yapacak..

  11 Mayıs - 24 Kasım 2019 tarihleri arasında gerçekleştirilecek Venedik Bienali 58. Uluslararası Sanat Sergisi’indeki Türkiye Pavyonu için yapıt üretecek sanatçı, İnci Eviner olarak belirlendi; 

  more

  REFİK ANADOL - ERİYEN HATIRALAR (7 Şubat – 10 Mart 2018)

  PI·LEVNELI·, 7 S¸ubat – 10 Mart 2018 tarihleri arasında Refik Anadol’un hatırlama sürecinin maddesel boyutlarına ilis¸kin son projesine ev sahipligˆi yapıyor. “Eriyen Hatıralar”, ileri teknoloji ve çagˆdas¸ sanatın kesis¸tigˆi noktadaki temsil imkânlarına yeni açılımlar getiriyor

  more

  ZEYNEP BELER “BEACHCOMBER” Sergisi (15 Şubat 2018 – 17 Mart 2018)

  KRANK Art Gallery, Zeynep Beler’in “Beachcomber” adlı solo projesine ev sahipliği yapıyor. Sergi sanatçının 1-30 Kasım 2017 tarihleri arasında davet edildiği Almanya, Kuzey Ren Vestfalya Eyaleti Düsseldorf konuk sanatçı programından ve son dönem çalışmalarından yapılan bir seçkiyle şekilleniyor.

  more

  İHTİYAÇ: SEN

  Uluslararası performans sanatı platformu Performistanbul, 16 Şubat – 16 Mart 2018 tarihleri arasında İHTİYAÇ: SEN başlığı altında 28 gün boyunca aralıksız devam edecek 

  more

  İmtidâd Lara Ögel (20 Ocak - 17 Şubat 2018)

  Geçmişin ve geleceğin harmanlanmış bulanık tonları arasında tanıdık bir an yakalamaya çalışır gibi sayfaları karıştırıyordu parmakları… 

  more

  Bana Bak! (07 Aralık 2017 - 04 Mart 2018)

  Bana Bak! ”la Caixa” Çağdaş Sanat Koleksiyonu’ndan Portreler ve Diğer Kurmacalar sergisi, sanat tarihindeki en eski ifade biçimlerinden biri olan portreyi, günümüz çağdaş sanat üretimleriyle yeniden ele alıyor. 

  more

  Türkiye'nin yeni sanat buluşması BASE 21-24 Aralık’ta Galata Rum Okulu'nda!

  Tüm Türkiye’nin yeni nesil sanatçılarını ilk kez İstanbul’da Galata Rum Okulu’nda aynı çatı altında bir sergide buluşturacak olan BASE, panel ve söyleşilerde de sanat dünyasının önemli isimlerini ağırlayacak. 20 ilde 31 üniversiteden 108 sanatçıya ait 116 eser ve 30'u aşkın panelde 75 konuşmacı ile sanat dolu 4 gün sizi bekliyor!

  more

  Serkan Özkaya ‘BekleyeceğIiz*’ (We Will Wait*) 03 Kasım - 02 Aralık 2017

   “...derinden etkileyici bir deneyim.”—Brian Boucher, artnet
  “Duchamp-sonrası, gerçek-ötesi bir çagˆda, [iyi bir hikaye] sanatın tek amacı olabilir”—Marc Mewshaw, The New York Times.

   

  more

  Tak Moving Visegrad Çağdaş Dans Koreografi Rezidansı (18 Kasım 2017 / 16:00)

  'Moving Visegrad' çağdaş dans koreografi rezidansı, Çekya, Macaristan, Polonya, Slovakya'yı içine alan Visegrad bölgesini ve kültürünü desteklemeyi amaçlayan 3. Visegrad-Türk Kültür Festivali'nin bir parçasıdır. 

  more

  Borusan Contemporary'den Diana Thater'dan Özel Gösterim

  Ünlü sanatçı Diana Thater’in soyu tükenmekte olan hayvanları tehdit eden kaçak avcılığa çağdaş sanat penceresinden baktığı A Runaway World - Kaçak Dünya adlı sergisi İstanbul Bienali bünyesinde, 16 Eylül 2017-18 Şubat 2018 tarihleri arasında, Borusan Contemporary'de…

  more

  AI WEIWEI - Porselene Dair

  Sabancı Üniversitesi Sakıp Sabancı Müzesi, Akbank’ın desteğiyle Ai Weiwei’in Türkiye’deki ilk sergisine ev sahipliği yapıyor. 12 Eylül 2017 - 28 Ocak 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilecek sergide sanatçının çalışmalarından geniş bir seçkiyle birlikte yeni işleri de sunulacak. 

  more

  ADAS - ŞAKİR GÖKÇEBAĞ “Önüm Arkam Sağım Solum”

  Sanat, tasarım ve mimari odaklı bir mekan anlayışıyla şehrin çok katmanlı yaratıcı yapısına katkıda bulunacak ADAS, 15. İstanbul Bienali ile eşzamanlı olarak, uzun yıllardır Hamburg’da çalışmalarını sürdüren sanatçı Şakir Gökçebağ’ın “Önüm Arkam Sağım Solum” isimli solo sergisiyle kapılarını açıyor.

   

  more

  Komşuda Pişer Bize de Düşer

  14 Eylül Perşembe günü saat 18.00'de açılışı gerçekleşecek sergide, sanatçı kolektifleri dadans, HAH ve Pelesiyer, bu sergi için ürettikleri yeni işlerini sergileyecek. Aynı zamanda, video kolektifi artıkişler; 

  more

  CANAN: Kaf Dağı'nın Ardında

  CANAN'ın Arter'deki kişisel sergisi "Kaf Dağı'nın Ardında", sanatçının 1990'ların sonlarından bugüne kadar ürettiği mevcut ve yeni yapıtlarını bir araya getiriyor. 

  more

  Çiftdüşün Çiftgörü ve Erotik Doğa sergileri Pera Müzesi’nde açıldı!

  Düşünme biçimimiz kökten bir değişime uğramış durumda, ama insanların çoğu bunun pek farkında değil gibi. Kurumsallaşmış düşünme biçimi son 24 yüzyıldır yaptığı gibi doğrusal Neo-Platonik yapısını sürdürüyor. 

  more

  50 genç sanatçı Mamut’ta buluşuyor!

  Bağımsız genç sanatçılara işlerini sergileme olanağı sunarken; koleksiyonerler, galeri yöneticileri ve küratörler için de bir keşif alanı oluşturan Mamut Art Project 2017, 26-30 Nisan tarihleri arasında Küçükçiftlik Park’ta düzenlenecek. Akkök Holding sponsorluğunda gerçekleşecek olan Mamut’ta farklı disiplinlerden 50 genç sanatçının 400’den fazla eseri bir arada sergilenecek.

  more

  Unutmanın Eşiği (Çağrı Saray 2 Mart - 8 Nisan)

  Pilot, 2 Mart- 8 Nisan 2017 tarihleri arasında Çağrı Saray’ın Unutmanın Eşiği başlıklı kişisel sergisine ev sahipliği yapıyor. 

  more

  Venedik Bienali 57. Uluslararası Sanat Sergisi Türkiye Pavyonu'nda Cevdet Erek'in ÇIN başlıklı işi yer alacak..

  Türkiye Pavyonu, İstanbul Kültür Sanat Vakfı koordinasyonunda 13 Mayıs – 26 Kasım 2017 tarihleri arasında Venedik Bienali’nin ana mekânlarından Arsenale’deki Sale d’Armi’de, Fiat sponsorluğunda gerçekleştirilecek.

   

  more

  Mor Çatı - Kadın Sanatçılar Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele İçin “İki Soluk Arası Dayanışma” Sergisi’nde Buluşuyor!

  Mor Çatı 27 yıldır şiddete maruz kalan kadınlara, hukuksal, psikolojik ve sosyal destek vererek, kadına yönelik şiddetle bağımsız bir vakıf olarak mücadele ediyor ve bunu kurduğu dayanışma ağlarından aldığı destek ve güçle gerçekleştiriyor.

  more

  “Kavramın Güzelliği” (8 Şubat - 16 Nisan 2017)

  Kavramın Güzelliği, Türkiye’de çağdaş sanatın üç önemli alanını inceleyen sergi dizisinin üçüncü ve son sergisidir. Plato Sanat’ta, soyut sanatı ve formalizmi inceleyen Formun Gücü ile figüratif sanatı yansıtan Figürün Gizemi sergilerinden sonra Kavramın Güzelliği sergisi, kavramsal sanat ve araştırma temelli sanat üzerine farklı fikir ve kavramları sunmaktadır.

   

  more

  LİMAN İstanbul Modern’de açılıyor. (28 Ocak - 4 Haziran 2017)

  İstanbul Limanı olarak bilinen Salıpazarı liman sahasında, modern bir müze binasına dönüştürülmüş bir antrepoda faaliyetlerini sürdüren İstanbul Modern’in yeni sergisi, liman konusunu farklı boyutlarıyla işliyor. Coğrafi bir konum olmanın ötesinde, toplumsal ve ekonomik bir etkileşim alanı olarak liman bölgelerini görsel sanatlardaki yansımalarıyla araştıran sergi, “liman” kavramının sembolik ve metaforik açılımlarına da yer veriyor

  more

  ’Botanik Üzerine’ Sergisi 21 Ocak’ta BLOK Art Space’te açılıyor.

  21 Ocak – 15 Mart 2017
  Sanatçılar: Ali Taptık, Ayşe Gül Süter & Dr. Joseph DeGiorgis, 
  Gözde Becerikli, Işık Güner, İsmail Eğler, Macoto Murayama, 
  Melike Kılıç, Paula Doepfner, Sadık Arı

   

  more

  Five Female Art Curators From The Middle East You Should Know

  The glitz and glam of exclusive parties, record-breaking sales, and provocative performances came to an end as curtains fell on Art Basel Miami last week.

  more

  Nil Yalter Kayıt Dışı (14/10/2016 – 15/01/2017)

  Arter, 14 Ekim 2016 – 15 Ocak 2017 tarihleri arasında Nil Yalter’in Türkiye’de bugüne kadar gerçekleşen en kapsamlı sergisine ev sahipliği yapıyor. Küratörlüğünü Eda Berkmen’in yaptığı “Kayıt Dışı” başlıklı sergi, Yalter’in yapıtlarındaki ana tema ve motiflere genel bir bakış niteliği taşıyor. 

  more

  Balkanlardan Gelen Soğuk Hava (10 Kasım 2016 - 07 Mayıs 2017)

  Pera Müzesi, 10 Kasım 2016 – 07 Mayıs 2017 tarihleri arasında Ali Akay ve Alenka Gregoric küratörlüğünde gerçekleşen Balkanlardan Gelen Soğuk Hava sergisinde, Arnavutluk, Bosna-Hersek, Bulgaristan, Hırvatistan, Karadağ, Kosova, Makedonya, Romanya, Sırbistan ve Slovenya’dan çağdaş sanatçıları ağırlıyor.

  more

  Alt'ta A.K.A. Performans Serisi

  Kasım ayı boyunca her çarşamba saat 19.30’da Alt Sanat Mekânı’nda a.k.a[1] Performans Serisigerçekleşecek. Performans serisi, ağırlıklı olarak başka disiplinlerdeki sanat pratikleriyle tanınan, Berk Çakmakçı, Richard Eigner ve Roman Gerold, Batool Mohamad ve Ali İbrahim Öcal ve Merve Şendil’in ses projelerine odaklanacak

  more

  Moving Image - Çevreleyen (Immersive) Medya

  Alt Sanat Mekanı Moving Image - Çevreleyen (Immersive) Medya’nın sergisi Yeni Gerçeklikler’e ev sahipliği yapıyor. Yeni Gerçeklikler sergisi, dünyanın dört bir yanından sanatçıların sanal gerçeklik (Virtual Reality, VR) ve artırılmış gerçeklik (Augmented Reality, AR) ile çalışarak bizi çevreleyen dünyayı algılama biçimimiz ve insanın kendi gerçekliğini seçme yetisi üzerine ürettikleri işleri içerir

  more

  Genç Yeni Farklı 7 (15 Temmuz - 15 Ağustos 2016)

  Zilberman Gallery, bu sene 7. edisyonu gerçekles¸ecek olan Genç Yeni Farklı sergisini sunmaktan mutluluk duyar. Sergi, Zilberman Gallery’de 15 Temmuz - 15 Agˆustos tarihleri arasında görülebilir.

   

  more

  Şakir Gökçebağ Leo-Breuer Ödülü’Nün Sahibi Oldu

  Hamburglu sanatçı Şakir Gökçebağ, dokuzuncu kez verilen Leo-Breuer Ödülü'nün sahibi oldu.

  more

  İnci Eviner Retrospektifi: İçinde Kim Var?

  İstanbul Modern’in düzenlediği İnci Eviner Retrospektifi, sanatçının 1980’li yıllardan günümüze uzanan yaratım sürecini bir araya getiriyor. Sergi, Eviner’in desenden resme, videodan yerleştirmeye, fotoğraftan heykele uzanan zengin ifade arayışının gelişim ve dönüşümünü görünür kılıyor. 

  more

  Her Düşenin Kanadı Yoktur

  Her Düşenin Kanadı Yoktur
  Her şey düşer ve düşmeye devam eder.Bu hiç değişmedi. Daha Newton sahneye çıkmamışken, yerçekimi evrensel bir yasa olarak ilan edilmeden önce de durum zaten buydu.

  more

  4. Jameel Ödülü (08 Haziran - 14 Ağustos 2016)

  Pera Müzesi, 8 Haziran – 14 Ağustos 2016 tarihleri arasında İngiltere’nin en köklü ve önemli sanat kurumlarından Victoria ve Albert Müzesi ile Art Jameel'ın iş birliğiyle 4. Jameel Ödülü töreni ve sergisine ev sahipliği yapıyor.

  more

  teamLab: Sanat ile Fiziksel Mekânın Arasında (05.03.2016–21.08.2016)

  Sanat ile Fiziksel Mekânın Arasında
  Batı modernizmi öncesinde, dünyayı resmetmenin, başka biçimlerde temsilinin pek de batılı olmayan yolları vardı.

  more

  Alt’ta Stüdyoda Performansı (28, 29, 30 Nisan 2016 - 5, 6, 7, 12, 13, 14 Mayıs 2016)

  Deneysel dans bazlı performans sanatçısı Suzan D. Polat, Performistanbul işbirliği ile Alt’ın stüdyo alanına kişisel pratiğini taşıyor.

  more

  Taş Kütüphanesi (22 Nisan 2016)

  22 Nisan 2016, Cuma 18:00-19:00
  Alper Aydın, “YOK OLMADAN” sergisi için özel ürettiği "Taş Kütüphanesi" adlı yerleştirmesinde...

  more

  Alt Bomontiada (Alt Sanat Mekanı Sunar)

  AÇILIŞ RESEPSİYONU: Çarşamba, 13 Nisan, 19:00 - 21:00

  Alt sanat mekanı Nisan ayında dört sanatçının kişisel sergisini açıyor: Mounira Al Solh, Andreas Angelidakis, Brian Eno ve Michelle Lopez. Alt’ın 2015-2016 sezonu için belirlediği "sanatta üreticilik meseleleri" kavramsal çerçevesi içerisinde, Alt farklı seslerin duyulabilmesi ve desteklenebilmesi adına ödünç alma, yeniden bağlamlandırma, alıntılama ve yeniden amaçlandırma gibi üretici tekniklerinin sanatta nasıl kullanılabileceğini araştırır.

  more

  BLOK ART SPACE DETAY SERGİSİ (06.04.2016 - 12.05.2016)

  SERGİ: 06.04.2016 - 12.05.2016 / AÇILIŞ: 05.04.2016, 18:00

  Sanatçılar: Andrea Facco, Burak Dikilitaş, Buşra Tunç, Cansu Çakar, Emin Mete Erdoğan, John Von Bergen, Marco Di Giovanni, Sadık Arı.

   

  more

  ARTER’DE 3 SANATÇI 3 SERGİ (24 Mart–15 Mayıs 2016)

  Bahar Yürükoğlu, Murat Akagündüz ve Şener Özmen’in yeni üretilmiş işlerinden oluşan üç kişisel sergi 24 Mart–15 Mayıs 2016 tarihleri arasında Arter’de yer alıyor.

  more

  Sakıp Sabancı Müzesi - Heinz Mack Sergisi

  S.Ü. Sakıp Sabancı Müzesi’nde yeni sergi:
  “MACK. Sadece Işık ve Renk” 18 Şubat’ta açılıyor.

  S.Ü. Sakıp Sabancı Müzesi, Alman modernizminin öncülerinden Heinz Mack’ın 60 senelik uzun ve üretken kariyerini, 100’den fazla eser ile galerilerinde ağırlamaya hazırlanıyor.

  more

  Nilüfer’de “İflah Olmaz” (11 Şubat Perşembe 2016)

  On sekiz kadın sanatçının eserlerinin yer aldığı “İflah Olmaz” isimli sergi 11 Şubat Perşembe günü Nilüfer Belediyesi Nâzım Hikmet Kültürevi’nde sanatseverlerle buluşuyor.

  more

  Habitat / 23 Aralık 2015 – 22 Mayıs 2016

  İstanbul Modern’in güncel fotoğraf sergisi “Habitat”, yaşam alanları üzerine farklı bakış açılarını bir araya getiriyor. Her geçen gün yeniden tanımlanan mekân kavramının izini süren sergi, İstanbul Modern Fotoğraf Danışma Kurulu tarafından seçilmiş 13 sanatçının üretimlerine ev sahipliği yapıyor.

  more

  Aykan Safoğlu, Hasan Özgür Top, Hera Büyüktaşçıyan Kapıdan giremezsen, pencereden gir..

  Sergi tarihleri: 19 Ocak-26 Mart 2016
  Ziyaret saatleri: Salı-Pazar, 13.00-21.00

  Sanat mekânı Alt, Aykan Safoğlu, Hasan Özgür Top ve Hera Büyüktaşçıyan'ın işlerini içeren Kapıdan giremezsen, pencereden gir adlı sergiyle becerikliliği ve bireylerin topluma katılmak üzere oturmuş düzenle yaptığı müzakere biçimlerini ele almaktadır. Sergi, Alt'ın sanatta üreticilik meselelerini incelemeye adanmış ilk sezonu kapsamında gerçekleşmektedir.

  more

  Pera Müzesi’nin Haziran ayında ev sahipliği yapacağı “4. Jameel Ödülü” sergisinin sanatçıları açıklandı!

  İngiltere’nin en köklü ve önemli sanat kurumlarından Victoria ve Albert Müzesi ile Art Jameel'ın Pera Müzesi işbirliğiyle düzenlediği 4. Jameel Ödülü sergisi 8 Haziran - 14 Ağustos 2016 tarihleri arasında Pera Müzesi’nde gerçekleştirilecek.

   

  more 19/01/2015

  Yok Olmadan

  Doğa ve Sürdürülebilirlik Üzerine Bir Sergi
  Ön Program: 23 Aralık 2015’ten itibaren
  Sergi: 13 Ocak 2016 – 5 Haziran 2016

  more 23/12/2015

  Üryan, Çıplak, Nü

  Üryan, Çıplak, Nü sergisi, yüzyıl başında gizli saklı ve tek tük, Cumhuriyet dönemindeyse yoğun olarak üretilen nü resimlerin izini sürerken, Osmanlı’dan Cumhuriyet’e uzanan zihniyet dönüşümünün sanata yansıyan yönlerini bugünün penceresinden göstermeyi amaçlıyor. Çıplaklığın sanatsal temsillerine karşı kültürel direnci ressamların nasıl aşmaya çalıştıklarına odaklanıyor.

  more

  Siemens Sanat’ta “Sınırlar Yörüngeler 17” Yarışması Başlıyor

  Türkiye'de güncel sanatın önemli platformlarından biri olan Siemens Sanat tarafından güncel sanatı ve genç sanatçıları desteklemek amacıyla ilk kez 2007 yılında gerçekleştirilen "Sınırlar Yörüngeler" yarışmasının bu yıl dokuzuncusu düzenleniyor. Bu yıl da genç sanatçılara kendini ifade edebilme olanağı tanıyan yarışma için başvurular 1 Mart - 8 Mayıs 2015 tarihleri arasında yapılabilecek.

  more

  Šejla Kamerić: Bim Bam Bom Çarpınca Kalp

  Šejla Kameric'in Türkiye'de gerçekleşen ilk kişisel sergisi olan "Bim Bam Bom Çarpınca Kalp", Bosnalı sanatçının işlerinden kapsamlı bir seçki sunacak.
      

  more 18.12.2015

  ZERO. Geleceğe Geri Sayım” Sergisi

  S.Ü. Sakıp Sabancı Müzesi, Akbank Sanat’ın işbirliğiyle 20. yüzyılın en büyük uluslararası sanat ağı olan ZERO’nun dinamik ve yenilikçi ruhuna “ZERO.

  more 25/09/2015

  artnivo.com 14.İstanbul Bienali paralel etkinliğinde…

  artnivo.com, Zorlu PSM ile işbirliği içinde bu yıl ilk kez İstanbul Bienali’nin paralel etkinlikleri kapsamında iki ayrı projeyle..

  more 08/09/2015

  14. İstanbul Bienali

  14. İstanbul Bienali, 2 Eylül’deki basın ve 3 - 4 Eylül’deki profesyonel ön izleme günlerinin ardından 5 Eylül Cumartesi günü kapılarını açtı.

  more 08/09/2015

  Gülin ve Emre Dökmeci'nin Yaklaşık 20 Yıllık Süreçte Oluşturdukları Çağdaş Sanat Koleksiyonları

  Ankara’nın tanınan koleksiyoner ailelerinden Gülin ve Emre Dökmeci'nin yaklaşık 20 yıllık süreçte..

  more 28/05/2014

  X-ist, 6 Mart - 29 Mart, 2014 Tarihleri Arasında Ahmet Polat’ın “The Other Kemal” Başlıklı Fotoğraf Sergisine Ev Sahipliği Yapıyor.

  X-ist, 6 Mart - 29 Mart, 2014 tarihleri arasında Ahmet Polat’ın “The Other Kemal” başlıklı fotoğraf sergisine ev sahipliği yapıyor. 

  more 28/05/2014

  Trendsetter Dergisi, Taner Ceylan'ın Seçkisiyle Oluşturulan

  Trendsetter dergisi, Taner Ceylan'ın seçkisiyle oluşturulan

  more 28/05/2014

  Hatice Güleryüz'ün “İleri Sar” Adını Taşıyan Türkiye'deki ilk Tek Kişilik Sergisi...

  Hatice Güleryüz'ün “İleri Sar” adını taşıyan Türkiye'deki ilk tek kişilik sergisi 01 Mart- 05 Nisan 2014 tarihleri arasında Rampa’da.

  more 28/05/2014

  Ortadoğu ve Güney Asya’nın Önde Gelen Çağdaş Sanat Fuarı Art Dubai

  Art Dubai, 19-22 Mart 2014 tarihleri arasında Madinat Jumeirah’da gerçekleşti.

  more 09/04/2014

  Zilberman’da İki Yeni Sergi: Selçuk Artut – Verisel Gerçeklik ve Eşref Yıldırım – Sağol

  Galeri Zilberman'da 14 Mart - 3 Mayıs 2014 iki sergi yer alıyor.

  more 28/05/2014

  Art ON İstanbul 15 Nisan – 24 Mayıs 2014 tarihleri arasında

  Art ON İstanbul 15 Nisan – 24 Mayıs 2014 tarihleri arasında Burcu Perçin’in yeni serisinin yer alacağı “Dağların Sahibi Yoktur”..

  more 28/05/2014

  Elgiz Müzesi, 20 Mart – 7 Mayıs 2014 Tarihleri Arasında

  Çağdaş Sanat Sahnesi’nin çarkları giderek daha hızlı dönüyor.  

  more 28/05/2014

  Gökçe Er, “Şeylerin Kendisi” Üçüncü Sergisiyle 24 Mayıs 2014'de ArtSümer’de

  Gökçe Er, “Şeylerin Kendisi” isimli üçüncü solo sergisiyle artSümer’de.

  more 28/05/2014

  Devran Mursaloğlu Gece Kelebekleri 26 Nisan – 25 Mayıs'da Pg Art Gallery'de

  Devran Mursaloğlu'nun kağıtla gerçekleştirdiği yüzey çalışmaları ve düzenlemelerinin yer aldığı "Gece Kelebekleri" isimli sergi Pg Art Gallery'de açıldı.

  more 28/05/2014

  Gökyüzünde Tanrı Yok Kuşlar Var 16 Nisan – 22 Mayıs 2014'de Galeri Non’da

  Extramücadele’nin son sergisi ‘Gökyüzünde Tanrı Yok Kuşlar Var’ Galeri Non’da devam ediyor.

  more 28/05/2014

  Ayça Şen, ilk Solo Sergisi

  Radyo programları, romanları ve köşe yazılarıyla tanıdığımız Ayça Şen, ilk solo sergisiyle 8-28 Mayıs tarihleri arasında MERKUR’de...

  more 28/05/2014

  POP-UP Sergi 10-13.06.2014

  Türkiye’nin Yeni Çağdaş Sanat Platformu artnivo.com
  İlk Sergisiyle İzleyiciyle Buluşuyor

  more 28/05/2014

  Füsun Onur, 'Aynadan İçeri ' Sergisi 28 Mayıs - 17 Ağustos'da ARTER'de.

  "Aynadan İçeri”, Füsun Onur’un erken dönem üretimlerinden bugüne, 40’ı aşkın yapıtını bir araya getiriyor. 

  more 07/06/2014

  Galeri Zilberman'ın Genç Yeni Farklı Serisi 10 Ağustos'a kadar Galeri Zilberman'da..

  Galeri Zilberman'ın Genç Yeni Farklı Serisinin 5. Edisyonu Mısır Apartmanı'nda devam ediyor.

  more 11/08/2014

  Çok Sesli Sergisi 27 Haziran - 27 Kasım 2014 'e Kadar İstanbul Modern'de

  İstanbul Modern'in kuruluşunun 10. yılı kapsamında hazırlanan ''Çok Sesli'', Türkiye'de görsel ve işitsel sanatlar arasındaki etkileşimlere işaret etmeyi ve..

  more 27/08/2014

  ArtInternational Sergisi, 26-28 Eylül Tarihleri Arasında Haliç Kongre Merkezi’nde..

  Geçen yılın en önemli sanat olaylarından biri sayılan ArtInternational, 26-28 Eylül tarihleri arasında Haliç Kongre Merkezi'nde gerçekleşecek.

  more 03/09/2014

  C.M. Kösemen, ilk solo sergisi Telaffuz Edilmez ile The Empire Project’te…

  Sanatçı ve araştırmacı C. M. Kösemen ilk solo sergisiyle The Empire Project'te…

  more 07/09/2014

  ArtInternational Çağdaş Sanat Fuarı Sona Erdi..

  Bu yıl ikincisi düzenlenen uluslararası çağdaş sanat fuarı ArtInternational 28 Eylül'de sona erdi. 

  more 02/10/2014

  Sena'nın Yeni Sergisi "5", 23 Ekim – 29 Kasım tarihlerinde The Empire Project’te

  Sena’nın tuval, kağıt, taş heykel ve üçboyutlu denemelerden oluşan sergisi 5, The Empire Project’te bu ay ziyarete açılacak.

  more 23/10/2014

  The Moving Museum sergisi 29.10.2014'de Şişhane Otopark'ta açılıyor..

  Geçtiğimiz üç ay boyunca İstanbul’da yoğun bir araştırma, üretme ve izleyicilerle bir araya gelme sürecinden geçen 35 uluslararası, 11 yerel sanaatçının ürettiği..

  more 29/10/2014

  Contemporary Istanbul, 13 – 16 Kasım 2014'de İstanbul Lütfi Kırdar'da..

  Türkiye’nin ve bölgenin en önemli uluslararası çağdaş sanat fuarlarından biri olan Contemporary Istanbul’a sayılı günler kaldı

  more 31/10/2014

  Kezban Arca Batıbeki, ’’Manzarasız Bir Oda’’

  Kezban Arca Batıbeki’nin “Manzarasız Bir Oda” adlı sergisi İSTANBUL’74 Karaköy galeride 10 Kasım’da açılıyor.

  more 07/11/2014

  ''Türkiye'den Yeni Nesil, Genç Çağdaş Sanatçılar'' Yarışmasını Kazanan Sanatçıya Rezidans Ödülü

  Sainte Pulchérie Fransız Lisesi'nin sanat galerisi Od'A-Ouvroir d'Art Maçka Sanat Galerisi ile birlikte "Türkiye'den Yeni Nesil, Genç Çağdaş Sanatçılar" adlı yarışmayı başlatmaktadır. 

  more 06/12/2014

  Art Basel, 4-7 Aralık tarihleri arasında Miami'de başlıyor

  Çağdaş sanat sahnesinin en büyül ve prestijli fuarı Art Basel, 4-7 Aralık tarihleri arasında Miami'de başlıyor. 

  more 06/12/2014

  Celebration & Memories, 18 Aralık 2014 - 15 Şubat 2015 tarihleri arasında @Lucca'da

  Celebration & Memories, 18 Aralık 2014 - 15 Şubat 2015 tarihleri arasında @Lucca'da

  more 11/12/2014

  İstanbul'a İki Yeni Müze Daha Geliyor!

  Vehbi Koç Vakfı'nın Dolapdere'de tasarımcı Kirsten Lees'e yaptıracağı Çağdaş Sanat Müzesi ile Demet Sabancı Çetindoğan'ın ünlü mimar Zaha Hadid'e Sütlüce'de yaptıracağı müzenin inşaatları başladı

  more 29/12/2015

  Umut Çelik ile Türkiye de Sanat Tarihi Algısı

  Anadolu olarak tanımladığımız yerleşim alanı, dünya kültür tarihinin etkili coğrafi dağılımlardan birini oluşturan “Bereketli Hilal” kurgusunun en önemli bileşenlerindendir. 

  more 16/01/2015

  Ali Kazma'nın ''Zamancı'' sergisi Arter'de Başladı..

  Arter'de, 30 Ocak–5 Nisan tarihleri arasında Ali Kazma'nın "zamancı" sergisi yer alıyor. 

  more 02/02/2015

  10 Şubat Salı - Mardin Bienali Salt Galata'da Konuşuyor

  Sanat susmaz, susmayacak ancak vakit çocuk çığlıklarını duymanın vaktidir" başlıklı bir bildiriyle ertelenmişti.

  more 06/02/2015

  Venedik Bienali 56. Uluslararası Sanat Sergisi

  Venedik Bienali 56. Uluslararası Sanat Sergisi Türkiye Pavyonu’nda, günümüzün önemli kavramsal sanatçılarından Sarkis’in eserleri yer alacak.

  more 22/11/2015

  Sibel Diker’in “I Feel Lucky” Adlı 14 Sayfalık Fotoğraf Projesi Sanat Dünyamız

  Video, yerleştirme ve fotoğraf tekniklerini eş zamanlı olarak kullanan görsel sanatçı olarak Sibel Diker’in Paris’te doğup büyüdükten ve sanat eğitimini tamamladıktan sonra..

  more

  Sanatın Kalbi Hong Kong'ta Atıyor!

  Sanatın Kalbi Hong Kong'ta atıyoyr. Art Basel Hong Kong 2015 bugün halk kapılarını açtı. 

  more 16/03/2015

  Yoğunluk'un ikinci Sergisi ''Su Ruhu''

  Sanatın mekansallık ile ilişkisini araştıran sanat inisiyatifi YOĞUNLUK'un ikinci sergisi, Sultanahmet Nakilbent Sarnıcı'nda 28 Mart'tan itibaren görülebilir.

  more 17/03/2015

  Artnivo.com'un Sanatçılarının İşlerinden Oluşan ilk Sergi..

  Galeri KHAS ilk sergisini 1 Nisan'da açıyor! Cibali'deki Kadir Has Üniversitesi yeni bir galeriyle çağdaş sanat dünyasına açılıyor.

  more 21/03/2015

  Tandem Açık Çağrı Üçüncü Dönemi Başlıyor!

  TANDEM – Kültür Yöneticileri Değişimi Türkiye-Avrupa Birliği (AB) Programı, AB ülkeleri ve Türkiye’den katılımcılar arasında uzun vadeli iş birliklerini desteklemeyi ve..

  more 13/04/2015

  CI Editions 8-30 Nisan Tarihleri Arasında Lucca'da..

  Contemporary Istanbul’un yeni girişim ve inisiyatifi CI Editions, 8-30 Nisan tarihlerinde, özel ve sınırlı sayıda eserleri Artnivo işbirliği ile Lucca’da ziyaretçilere sunuyor!

  more 13/04/2015

  Bir gün herkes heykeltraş olabilir!

  Türkiye ’nin sanatseverlere güncel sanat etkinlikleri sunan bağımsız, küratöryel projesi Spot Project ile farklı ve seçilmiş çağdaş sanat eserlerini..

  more 20/04/2015

  PRIZMA SCREENING#3, 7-21 Mayıs'da PRIZMASPACE'de

  Launched in September 2014, Istanbul's new cinematic project space PRIZMASPACE will host filmmaker..

  more 28/04/2015

  Mehmet Ali Uysal'ın Özgül Ağırlık Sergisi

  Mehmet Ali Uysal “Özgül Ağırlık”la Ankara m1886 sanat projeleri’nde…..

  more 29/04/2015

  Venedik 9 Mayıs - 22 Kasım 2015

  Venedik Bienali 56. Uluslararası Sanat Sergisi Türkiye Pavyonu’nda, günümüzün önemli kavramsal sanatçılarından Sarkis’in eserleri yer alacak.

  more 11/06/2015

  Galeri Zilberman Genç Yeni Farkları 2015 Başvurularınızı Bekliyor!

  Genç sanatçıları desteklemek ve görünürlük kazandırmak üzere düzenlenen Genç Yeni Farklı, bir Galeri Zilberman etkinliği..

  more 07/05/2015

  Mardin Bienali'nin 3.'sü..

  Mardin’i modern sanatın merkezi haline dönüştürebilmek düşüncesiyle 4 Haziran-5 Temmuz 2010 tarihleri arasında 1. Mardin Bienali düzenlenmiştir. 

  more 11/06/2015

  Art Basel’de Bu Sene Öne Çıkanlar

  Fuarın girişinde bulunan, Rirkrit Tiravanija’nın ‘Do we Dream Under the Same Sky’ adlı enstalasyonu. 

  more 25/06/2015

  Erdal İnci'nin “Clones Project” Sergisi

  Online bir çağdaş sanat platformu olarak yenilikçi bir yaklaşım benimseyen artnivo.com, reel mekanlarda gerçekleştireceği kişisel sergiler projesine Erdal İnci ile başlıyor. 

  more 02/07/2015

  ''artnivo.com Project Space'' Eylül'den itibaren İKSV binasının altında!

  Türkiye'nin yenilikçi çağdaş sanat platformu olan artnivo.com, Eylül ayından itibaren İstanbul Kültür ve Sanat Vakfı'nın Şişhane'de yer alan ikonik binasının giriş katına taşınıyor. 

  more 09/09/2015

Sanatçı Başvuru Formu

Sanatçı başvurusu için biyografinizi, son dönem çalışmalarınızın görsellerini ve açıklamalarını içeren portfolyonuzu sisteme yükleyerek bize iletebilirsiniz. Video çalışmalar için bize link iletebilir ya da izleme kopyalarını artnivo.com project space adresine USB ya da DVD içinde postalayabilirsiniz. USB ve DVD’ler adresinize geri gönderilmeyecektir, dolayısıyla orijinal eseri değil, izleme kopyalarını gönderiniz. Sanatçının verdiği e-posta adresi üzerinden iletişime geçilerek, başvurulara bir ay içinde yanıt verilecektir
artnivo.com project space
Sadi Konuralp Cad. Nejat Eczacıbaşı Binası No:5B 34433 Şişhane /İstanbul

Ad Soyad Telefon
Mail Portfolyo
Dosya Ekle