14. İstanbul Bienali

14. İstanbul Bienali, Eylül - 1 Kasım 2015 tarihleri arasında şehre dalga dalga yayılacak..

14. İstanbul Bienali, 2 Eylül’deki basın ve 3 - 4 Eylül’deki profesyonel ön izleme günlerinin ardından 5 Eylül Cumartesi günü kapılarını açtı.

Carolyn Christov-Bakargiev tarafından TUZLU SU: Düşünce Biçimleri Üzerine Bir Teori başlığıyla bir dizi işbirliği içerisinde şekillenmeye devam eden 14. İstanbul Bienali, 5 Eylül - 1 Kasım 2015 tarihleri arasında şehre dalga dalga yayılacak.

Ücretsiz olarak gezilebilecek bienal, Rumelifeneri'nden Büyükada'ya 'tuzlu su' üzerinde, 30’un üzerinde noktada iki ay boyunca düşüncenin alabildiği sayısız farklı formun özel bir yelpazesiyle izleyicilere sunulacak. Bienalde, 60’ın üzerinde sanatçının yanı sıra aralarında denizbilimci, hikâye anlatıcısı, matematikçi ve nörobilimcilerin de bulunduğu diğer katılımcılar, kolektif ve zamansız bir ortak düşünme deneyinde buluşacaklar. Bienalde, düşüncenin alabileceği formlar matematikle, fenle, bitkilerle ve sanatla içiçe araştırılacak. Bienal kapsamında aynı zamanda paneller ve okuma günleri gibi etkinliklerin olduğu kamusal program ile film programı da düzenlenecek.

artnivo.com, Zorlu PSM ile işbirliği içinde bu yıl ilk kez İstanbul Bienali’nin paralel etkinlikleri kapsamında iki ayrı projeyle yer alıyor. 5 Eylül - 1 Kasım tarihleri arasında yapılacak 14. İstanbul Bienali Paralel Etkinlikleri kapsamında yer alacak projelere çağdaş sanatın yeni buluşma mekanı Zorlu PSM ev sahipliği yapıyor; bu iki projeden biri olan ‘Sublime’ Yoğunluk sanat insiyatifinin ürettiği mekana özgü bir işken; diğer proje 40 metre // 4 duvar // 8 küp, izleyiciye deneyim yaşatmayı hedefleyen artnivo.com sanatçıları Refik Anadol, Serenay Şahin, Leyla Emadi, Can Akgümüş, Selin Balcı, Gülhatun Yıldırım, Ali Şentürk, Burak Dak, Erdal İnci ve Sibel Diker’in enstalasyon, performans ve farklı disiplinlerden oluşan işlerinden meydana geliyor.

‘Sublime’ isimli Yerleştirme, 6 Eylül tarihinden itibaren bienal boyunca Pazartesi-Cuma günleri 10:00-19:00; hafta sonları ise 10:00-14:00 ve 17:00-19:00 saatleri arasında;

40 metre // 4 duvar // 8 küp isimli Sergi, 6 Eylül tarihinden itibaren hergün 10:00-21:00 saatleri arasında ücretsiz olarak izlenebilir.

Sanatçı Başvuru Formu

Sanatçı başvurusu için biyografinizi, son dönem çalışmalarınızın görsellerini ve açıklamalarını içeren portfolyonuzu sisteme yükleyerek bize iletebilirsiniz. Video çalışmalar için bize link iletebilir ya da izleme kopyalarını artnivo.com project space adresine USB ya da DVD içinde postalayabilirsiniz. USB ve DVD’ler adresinize geri gönderilmeyecektir, dolayısıyla orijinal eseri değil, izleme kopyalarını gönderiniz. Sanatçının verdiği e-posta adresi üzerinden iletişime geçilerek, başvurulara bir ay içinde yanıt verilecektir
artnivo.com project space
Sadi Konuralp Cad. Nejat Eczacıbaşı Binası No:5B 34433 Şişhane /İstanbul

Ad Soyad Telefon
Mail Portfolyo
Dosya Ekle