4. Jameel Ödülü (08 Haziran - 14 Ağustos 2016)

4. Jameel Ödülü
08 Haziran - 14 Ağustos 2016

Pera Müzesi, 8 Haziran – 14 Ağustos 2016 tarihleri arasında İngiltere’nin en köklü ve önemli sanat kurumlarından Victoria ve Albert Müzesi ile Art Jameel'ın iş birliğiyle 4. Jameel Ödülü töreni ve sergisine ev sahipliği yapıyor. Victoria ve Albert Müzesi’nin ilk kez İngiltere dışında, İstanbul’da Pera Müzesi’nde düzenleyeceği ödül töreniyle kazanan sanatçı açıklanacak.

Afganistan, Mali, Porto Riko ve Tayland gibi pek çok farklı ülkeden 280’in üzerinde başvuru alan Jameel Ödülü’nün 11 sanatçısı, Victoria ve Albert Müzesi Direktörü Martin Roth’un başkanlığındaki jüri tarafından belirlendi. Türkiye’den CANAN ve Cevdet Erek’in de yer aldığı sergide kolajlardan video yerleştirmelerine, seramik, kaligrafiden heykele ve sanatçı kitaplarına kadar birçok farklı mecrada üretilen yapıtlar yer alıyor.

İstanbul’daki 4. Jameel Ödülü sergisi, Victoria ve Albert Müzesi, Londra ve paydaşı Art Jameel tarafından ve Pera Müzesi’nin işbirliğiyle düzenlenmiştir.

 

 

Üst Eser Künyesi
Gündüz Gece Cetveli – 14 Eylül başlangıç [Ruler Day Night (Start 14 September)](2011) 
Ahşap, pleksiglas üzerine mürekkep 
AKINCI Galeri’nin izniyle Fotoğraf: Peter Cox

Diğer Eser Künyeleri
Sah and Hesamiyan, Çivi (2012) 
Çelik 
Sanatçının ve The Third Line’ın izniyle

CANAN, İstiklal Caddesi’nde Direniş (2014) (Detay) 
Özel kağıt üstüne mürekkep ve altın varak 
Sanatçının ve Rampa’nın izniyle 
Fotoğraf: André Carvalho ve Tuğba Karatop – Chroma

Sanatçı Başvuru Formu

Sanatçı başvurusu için biyografinizi, son dönem çalışmalarınızın görsellerini ve açıklamalarını içeren portfolyonuzu sisteme yükleyerek bize iletebilirsiniz. Video çalışmalar için bize link iletebilir ya da izleme kopyalarını artnivo.com project space adresine USB ya da DVD içinde postalayabilirsiniz. USB ve DVD’ler adresinize geri gönderilmeyecektir, dolayısıyla orijinal eseri değil, izleme kopyalarını gönderiniz. Sanatçının verdiği e-posta adresi üzerinden iletişime geçilerek, başvurulara bir ay içinde yanıt verilecektir
artnivo.com project space
Sadi Konuralp Cad. Nejat Eczacıbaşı Binası No:5B 34433 Şişhane /İstanbul

Ad Soyad Telefon
Mail Portfolyo
Dosya Ekle