40 Metre 4 Duvar 8 Küp & Sublime

Artnivo.com sanatçıları Ali Şentürk, Burak Dak, Can Akgümüş, Erdal İnci, Gülhatun Yıldırım, Leyla Emadi, Refik Anadol, Selin Balcı, Serenay Şahin ve Sibel Diker’in özgün ve birbirlerinden bağımsız anlatımlarını içeren 8 ayrı küp, mekana özgü olarak oluşturuldu. Zorlu PSM Sanat Galerisi alanına yerleştirilen küplerin her biri klasik bir sergileme alanı olan ‘beyaz küp’ olmaktan çıkarak bağımsız birer proje alanına dönüşüyor. Küplerin dış duvarını Burak Dak'ın çizimleri kaplarken, Zorlu PSM'nin girişindeki dev ekranda ise Erdal İnci'nin videosu izlenebilecek.

 

Sublime

İsmail Eğler, Nezih Vargeloğlu, Nil Aynalı Eğler ve Elif Tekir’den oluşan sanat inisiyatifi Yoğunluk, ‘Sublime’ adını taşıyan mekana özel işlerini Zorlu PSM'nin ön cephesinde gerçekleştiriyorlar. Cephenin yüzeyinde ilk ortaya çıktığı anda 'seyredilen' bir imge olan sis, cepheden dağılırken zerrecikler halinde etrafa yağıyor ve 'hissedilen' bir şey haline geliyor. Enstalasyon sayesinde bu 'yüce' cephe katıdan gaza süblimleşen bir nesneye; giriş meydanı ise  önce göze, sonra tene dokunan bir deneyim alanına dönüşüyor.

Açılış: 5 Eylül 19.00, Zorlu Center PSM 

Sanatçı Başvuru Formu

Sanatçı başvurusu için biyografinizi, son dönem çalışmalarınızın görsellerini ve açıklamalarını içeren portfolyonuzu sisteme yükleyerek bize iletebilirsiniz. Video çalışmalar için bize link iletebilir ya da izleme kopyalarını artnivo.com project space adresine USB ya da DVD içinde postalayabilirsiniz. USB ve DVD’ler adresinize geri gönderilmeyecektir, dolayısıyla orijinal eseri değil, izleme kopyalarını gönderiniz. Sanatçının verdiği e-posta adresi üzerinden iletişime geçilerek, başvurulara bir ay içinde yanıt verilecektir
artnivo.com project space
Sadi Konuralp Cad. Nejat Eczacıbaşı Binası No:5B 34433 Şişhane /İstanbul

Ad Soyad Telefon
Mail Portfolyo
Dosya Ekle