7. Çanakkale Bienali - Takımyıldız

“Takımyıldız” başlıklı 7. Çanakkale Bienali, 31 sanatçının farklı kavramsal çerçeveler ve kurgular etrafında bir araya getirilen eserlerinden oluşan sergilerle başladı. Birbiriyle kesişen ve etkileşen ilişkileri, iş birliklerini, paylaşımları ve iletişimleri odağına alan bienalin küratörlüğünü CABININ (Çanakkale Bienali İnisiyatifi) ve Azra Tüzünoğlu yapıyor. Pandemi ile mücadele önlemleri gözetilerek oluşturulan program çerçevesinde, 22 Eylül - 17 Ekim 2020 tarihleri arasında ziyaretçileriyle buluşacak olan sergiler, bu tarihten sonra çevrimiçi olarak erişime açılacak.

Bienalde Agah Uğur Koleksiyonu’ndan seçilen eserlerden oluşan “Hiç İstemeden ama Seve Seve” başlıklı, Azra Tüzünoğlu’nun küratörlüğünü üstlendiği sergi, ödüllü Troya Müzesi'nde yer alıyor. CABININ küratörlüğündeki “Neye Benziyor?” isimli sergi Mahal'de, yine Azra Tüzünoğlu küratörlüğündeki dört bölümden oluşan “Hasarlı veya Tahrip Edilmiş: Kültür” başlıklı sergi ise Korfmann Kütüphanesi ve Kırmızı Konak'ta yer alıyor. 7. Çanakkale Bienali’nin ana destekçisi Dardanel.

Sanatçılar: Agnès Varda, Agnieszka Polska, Ahmet Sipahioğlu, Alexandra Pirici, Ali Can Metin, Anahita Razmi, Aslı Altay, Cao Fei, Cevdet Erek, Constantin Xenakis, Cristina Lucas, Ekin Bernay, Ekin Saçlıoğlu, Erinç Seymen, Füsun Onur, Gülsün Karamustafa, Hale Tenger, Halil Altındere, İnci Eviner, Koki Tanaka, Korhan Başaran, Marcos Ávila Forero, Marko Mäetamm, Nabuaki Onishi, Nasan Tur, Nora Turato, Pınar Yoldaş, Rüstem Aslan, Sanja Iveković, Serkan Demir, Taus Makhacheva.

Sanatçı Başvuru Formu

Sanatçı başvurusu için biyografinizi, son dönem çalışmalarınızın görsellerini ve açıklamalarını içeren portfolyonuzu sisteme yükleyerek bize iletebilirsiniz. Video çalışmalar için bize link iletebilir ya da izleme kopyalarını artnivo.com project space adresine USB ya da DVD içinde postalayabilirsiniz. USB ve DVD’ler adresinize geri gönderilmeyecektir, dolayısıyla orijinal eseri değil, izleme kopyalarını gönderiniz. Sanatçının verdiği e-posta adresi üzerinden iletişime geçilerek, başvurulara bir ay içinde yanıt verilecektir
artnivo.com project space
Sadi Konuralp Cad. Nejat Eczacıbaşı Binası No:5B 34433 Şişhane /İstanbul

Ad Soyad Telefon
Mail Portfolyo
Dosya Ekle