Alican Leblebici ile Atölyede

alicanleblebici-atolye

Artnivo sanatçısı Alican Leblebici ile atölyesinde buluştuk.

Portrenin ayrıcalıklı konumunu koruyarak yeni bir şekilde sunan Leblebici, portre ve otoportrelerinde kendinden, kendi yaşantısından yola çıkıyor. Etkileşimde olduğu farklı disiplinlerden, özellikle edebiyattan beslenen sanatçı, başka bedenler üzerinden kendi temsiliyetini arayarak, farklı modelleri resimlerinde kullanıyor ya da kendini çeşitli ruh hallerinde ve durumlarda kurgulayarak resmediyor. Modellerini ya da kendini boyayarak, ten üzerindeki boyanın tuval bezi üzerinde tekrar üretimini gerçekleştiriyor.

Leblebici'nin resimlerinde itinalı bir foto-gerçekçi üslup mevcutken; bazılarında bu itinalı işçiliğin üzerine yansıtılan ekspresif boya darbeleri dikkat çekiyor. Boyayı maddeden çıkarıp, kendi ruhu olarak nitelendirdiren sanatçı, boyanın içinde var olma yolu olarak, tuvallerine boyayı sıçratıyor. Gelecek planlarında farklı tekniklerde de üretime geçmek olan Leblebici'nin sanatı ve kendisi hakkında konuştuk.

Röportaj: Özge İnal

 

 

Sanatçı Başvuru Formu

Sanatçı başvurusu için biyografinizi, son dönem çalışmalarınızın görsellerini ve açıklamalarını içeren portfolyonuzu sisteme yükleyerek bize iletebilirsiniz. Video çalışmalar için bize link iletebilir ya da izleme kopyalarını artnivo.com project space adresine USB ya da DVD içinde postalayabilirsiniz. USB ve DVD’ler adresinize geri gönderilmeyecektir, dolayısıyla orijinal eseri değil, izleme kopyalarını gönderiniz. Sanatçının verdiği e-posta adresi üzerinden iletişime geçilerek, başvurulara bir ay içinde yanıt verilecektir
artnivo.com project space
Sadi Konuralp Cad. Nejat Eczacıbaşı Binası No:5B 34433 Şişhane /İstanbul

Ad Soyad Telefon
Mail Portfolyo
Dosya Ekle