ARTER'de Alternatif Sesli Rehber Modyogayd

Arter’in yeni binasında başlattığı performans programı, Modyogayd ile devam ediyor. Gizem Karakaş ve Etem Şahin’den oluşan Medyartiz’in, Arter’in Dolapdere’deki yeni binasıyla ilişkilenen performansı, 5–17 Kasım tarihleri arasında Arter sesli rehber cihazları aracılığıyla ücretsiz olarak deneyimlenebilecek. İkilinin Arter’de ve çevresinde tanık oldukları gizemli olayların yanı sıra dinledikleri efsaneler ve kehanetleri de kurgulayarak oluşturdukları Modyogayd, ziyaretçileri sergilerin ötesine geçen bir yolculuğa çıkaracak.

 

Dolapdere’deki yeni binasında hayata geçirdiği Etkinlik Programı ile sanatın tüm disiplinlerinden yenilikçi örneklere ve nitelikli yorumlara yer veren Arter, Eylül 2019–Mayıs 2020 tarihleri arasında bir performans sanatı seçkisi de sunuyor.

 

Selen Ansen’in küratörlüğünü üstlendiği performans programı, Kutlama, Katılma ve Tınlama başlıklarını taşıyan, birbiriyle ilişkili ve ardışık üç bölümden oluşuyor. Performans programının eylül ayında başlayan ilk bölümü Kutlama, Gizem Karakaş ve Etem Şahin’den oluşan Medyartiz’in Modyogayd isimli performansı ile sona eriyor. Performans programı, Aralık ayında Katılma başlıklı ikinci bölümüyle devam edecek.

 

Ziyaretçilere alternatif bir sesli rehber turu sağlayan Modyogayd, galeri mekânını şeffaflaştırarak içerisiyle sınırlı kalmayan, dışarıdaki dünyayı da içeriye taşıyan bir deneyim alanı açacak. İkilinin Arter ve çevresinde tanık oldukları gizemli olayların yanı sıra dinledikleri efsaneler ve kehanetleri de kurgulayarak oluşturdukları bu sesli rehber, ziyaretçileri kurumda yer alan sergilerin ötesine geçen bir yolculuğa çıkarmayı hedefliyor. Modyogayd, 5–17 Kasım 2019 tarihleri arasında Arter sesli rehber cihazları aracılığıyla, ziyaret saatleri boyunca ücretsiz olarak deneyimlenebilecek.

Sanatçı Başvuru Formu

Sanatçı başvurusu için biyografinizi, son dönem çalışmalarınızın görsellerini ve açıklamalarını içeren portfolyonuzu sisteme yükleyerek bize iletebilirsiniz. Video çalışmalar için bize link iletebilir ya da izleme kopyalarını artnivo.com project space adresine USB ya da DVD içinde postalayabilirsiniz. USB ve DVD’ler adresinize geri gönderilmeyecektir, dolayısıyla orijinal eseri değil, izleme kopyalarını gönderiniz. Sanatçının verdiği e-posta adresi üzerinden iletişime geçilerek, başvurulara bir ay içinde yanıt verilecektir
artnivo.com project space
Sadi Konuralp Cad. Nejat Eczacıbaşı Binası No:5B 34433 Şişhane /İstanbul

Ad Soyad Telefon
Mail Portfolyo
Dosya Ekle