Artnivo.com

Artnivom sanatçıları bekliyor

ISTANBUL ART NEWS

Türkiye çağdaş sanat sektörüne yeni bir ivme getirmeyi planlayan enline sanal platformu artnivom, kapılarını sanatçılara açıyor. Ocak ayı itibarıyla aktif olacak çağdaş sanat platformu artnivom yeni, farklı ve güncel sanat eserlerine ev sahipliği yapacak.

Farklı ve seçilmiş çağdaş sanat eserlerinin galeri mekanından çıkıp daha geniş kitlelere ulaşmasını sağlamak için kurulmuş olan oııliııe çağdaş sanat platformu artnivom, sanatseverlere internet üerinden sanatçı profillerine ve yüzlerce sanat eserine hızlı bir şekilde erişim imkanı sunmayı hedefliyor. Artnivo.com'da çağdaş sanat koleksiyonerliğine dair bilgilerden sezonun sergilerine, sanat akımlarını açıklayan yazılardan sanat ekonomisiyle ilgili verilere, sanatçı ve eser hakkında detaylı notlara ulaşmak mümkün olacak. Ayrıca site online olarak küraıöıyel sergiler de düzenleyecek.

 

Yenilik getirebilmesi hedefleniyor

Artnivom üç ayaklı bir ekipten oluşuyor: Sanat, e-ticaıet ve pazarlama. Projenin Türkiye sanat ortamına bir yenilik getirebilmesi hedefleniyor.
Artnivom ayrıca yun dışına açılarak projeyi uluslararası platforma taşımayı da amaçlıyor. Şeffaf bir yapıya sahip olduğu belirtilen projede, sanatçılar için büyük çaplı tanıtım ve pazarlama faaliyetleri gerçekleşecek.

Koleksiyonerlere yönelik olarak da sigorta, iade koşulları, ödeme seçenekleri sunulacak. Sitede yer alacak olan sanatçılar, sanat uzmanları tarafından belirlenecek.
Sanatçı seçimi için herhangi bir yaş ya da üretim sınırlaması ise getirilmiyor; hatta artnivom'ıın özgür bir platform olması hedefleniyor.

 

Sanat danışmanıyla çalışma imkanı

Artnivom'da yer almak isteyen sanatçıların başvurularını 30 Ocak tarihine kadar art@artartnivo.com adresine göndermesi gerekiyor. Başvuru dosyasında ise sanatçının özgeçmişi, üretim ve konuyu işleyiş şeklini anlatan kısa bir metin ile çalışmalarından en az 5'inin görseli gerekiyor:

Artnivo.com adresinden sanatçılar ve eserlerle ilgili detaylı bilgiye ulaşırken, aynı zamanda bir sanat danışmanıyla da çalışma imkanı sunulacak.

Bu yıl tanıtım için 450 bin dolarlık bir bütçe ayıran artnivom'ıın sanat danışmanlığı servisinden hem tek eser alımında faydalanılabilecek hem de kişisel koleksiyon oluşturmak ya da kurumlar. kuruluşlar için mekana yönelik çözümler için destek alınabilecek.

Sanatçı Başvuru Formu

Sanatçı başvurusu için biyografinizi, son dönem çalışmalarınızın görsellerini ve açıklamalarını içeren portfolyonuzu sisteme yükleyerek bize iletebilirsiniz. Video çalışmalar için bize link iletebilir ya da izleme kopyalarını artnivo.com project space adresine USB ya da DVD içinde postalayabilirsiniz. USB ve DVD’ler adresinize geri gönderilmeyecektir, dolayısıyla orijinal eseri değil, izleme kopyalarını gönderiniz. Sanatçının verdiği e-posta adresi üzerinden iletişime geçilerek, başvurulara bir ay içinde yanıt verilecektir
artnivo.com project space
Sadi Konuralp Cad. Nejat Eczacıbaşı Binası No:5B 34433 Şişhane /İstanbul

Ad Soyad Telefon
Mail Portfolyo
Dosya Ekle