Ayça Şen, ilk Solo Sergisi

Ayça Şen, ilk solo sergisi

Radyo programları, romanları ve köşe yazılarıyla tanıdığımız Ayça Şen, ilk solo sergisiyle 8-28 Mayıs tarihleri arasında MERKUR’de...

Sanatçının ilk solosu Badalaris adını taşıyor. Badalaris sergisinin danışmanlığını yapan Ayşegül Sönmez, Şen'in üretimini şöyle anlatıyor:

"Badalaris neresi? Badalaris mi? Badalaris'e nasıl gidilir? Olmayan bir kent, olmayan bir mekan gibi düşünebileceğimiz Badalaris'e aslında tüm yollar Ayça Şen'in resimlerinden çıkıyor. Bu resimlerin ortak noktası; bugüne kadar bir performans sanatçısı gibi gördüğüm Ayça Şen'in absürdü dramatize ediş biçimi. Öznellikte sınır tanımayan, tamamen en ona ait olanı: psikolojik ve çok katmanlı bir dünyayı son derece mahrem bulabileceğimiz bir malzeme olarak kağıtlara bir tür günlük gibi anlatması, aslında onun özelini dev kağıtlar aracılığıyla kamuya açmasını sağlıyor.

Bu ‘seyir’de öne çıkan, bu kişiselliği tamamlayıp tamamlamayabileceğimiz...
Badalaris neresiyse ona ulaşmak için bu görsel dünyayı takip etmemiz...
Bunu yaptığımız takdirde, birbirinin içinden çıkan bu imgelerin hep birlikte orayı, olmayanı, düşü, bilinçaltını, görünmeyeni dize getirip göze getirdikleri aşikar..."

Sanatçı Başvuru Formu

Sanatçı başvurusu için biyografinizi, son dönem çalışmalarınızın görsellerini ve açıklamalarını içeren portfolyonuzu sisteme yükleyerek bize iletebilirsiniz. Video çalışmalar için bize link iletebilir ya da izleme kopyalarını artnivo.com project space adresine USB ya da DVD içinde postalayabilirsiniz. USB ve DVD’ler adresinize geri gönderilmeyecektir, dolayısıyla orijinal eseri değil, izleme kopyalarını gönderiniz. Sanatçının verdiği e-posta adresi üzerinden iletişime geçilerek, başvurulara bir ay içinde yanıt verilecektir
artnivo.com project space
Sadi Konuralp Cad. Nejat Eczacıbaşı Binası No:5B 34433 Şişhane /İstanbul

Ad Soyad Telefon
Mail Portfolyo
Dosya Ekle