Berna Akçalı Gür Sizin İçin Seçti

Selin alcı Selin Balcı - LAND Selin Balcı’nın işleri ile artnivo tarafından 14’üncü İstanbul Bienali’ne paralel düzenlenen ‘40 Metre 4 Duvar 8 Küp’ sergisinde karşılaşmıştım. Öncelikle görsel olarak ilgimi çeken eserlere olan beğenim medya olarak yaşayan organizmaları kullandığını öğrenmem ile arttı. Bio-sanata ilişkin ilk bilgilerimi bu sanatçımızın çalışmalarıyla tanıştıktan sonra edindiğimi söyleyebilirim. Her birini ayrı ayrı beğendiğim işlerinin arasından bu işi seçmemin nedeni ise insan eliyle yol açtığımız çevre felaketlerinin sonucunda doğal yaşam alanlarının seyrelmesine ilişkin hassasiyeti hissetmem.

Ali Şentürk Ali Şentürk - İSTEMLİ İSTEMDIŞI Ali Şentürk bir süredir takip ettiğim bir sanatçı. Sosyal duyarlılığını, içtenliğini ve farklı medyaları çok rahat ve beceriyle kullanabilmesini çok etkileyici buluyorum. Seçmiş olduğum bu işinde sadece tek bir kare içinde farklı katmanlarda farklı hikayeler okuyorum. Karede olmayan kadının hikayesinin erkek üzerinden anlatılmasını da çok yaratıcı buldum. Bu temayı takip eden bir koleksiyonda muhakkak olması gerektiğine inanıyorum.

Onur Hastürk Onur Hastürk - ASTROLOJİ SERİSİ II, KOÇ BURCU Onur Hastürk’ün Starbucks kahve kapları üzerine yaptığı minyatür çalışmalarını 2016 senesinde Mamut Art Project’te görmüştüm. Tarihi bir kitaptan bulduğu astrolojik sembolleri kullanarak yaptığı çalışmaları özellikle çok beğenmiştim. Doğu gelenekleri ve batılılaşma kavramlarının karşıtlığı ve uyumu, süregelen dialektik ilişkileri üzerine yapılmış derin bir çalışmaydı.

Basako Basako - İSİMSİZ Basako’nun işleri ile artnivo bünyesinde tanıştım. Eserlerinin gücünün ve güzelliğinin, yalınlıkları ile paralel olduğu kanaatindeyim. Seçmiş olduğum bu işinde parçalar ve bütünlük ile aynılık ve farklılık kavramlarına dair derin soruları sanatçının bize yönelttiğini düşünüyorum. Özellikle, benim gibi mekan ve kimlik konusuna ilgi duyan sanatseverlerin ilgisini çekeceğini düşünüyorum.

Sanatçı Başvuru Formu

Sanatçı başvurusu için biyografinizi, son dönem çalışmalarınızın görsellerini ve açıklamalarını içeren portfolyonuzu sisteme yükleyerek bize iletebilirsiniz. Video çalışmalar için bize link iletebilir ya da izleme kopyalarını artnivo.com project space adresine USB ya da DVD içinde postalayabilirsiniz. USB ve DVD’ler adresinize geri gönderilmeyecektir, dolayısıyla orijinal eseri değil, izleme kopyalarını gönderiniz. Sanatçının verdiği e-posta adresi üzerinden iletişime geçilerek, başvurulara bir ay içinde yanıt verilecektir
artnivo.com project space
Sadi Konuralp Cad. Nejat Eczacıbaşı Binası No:5B 34433 Şişhane /İstanbul

Ad Soyad Telefon
Mail Portfolyo
Dosya Ekle