Bir Gün Herkes Heykeltraş Olabilir!

Bir gün herkes heykeltraş olabilir!

Türkiye ’nin sanatseverlere güncel sanat etkinlikleri sunan bağımsız, küratöryel projesi Spot Project ile farklı ve seçilmiş çağdaş sanat eserlerini geniş kitlelere ulaşmasını sağlamak için kurulan Artnivo.com yeni bir iş birlikteliğine imza atıyor.

Spot Project’in genç sanatçılara üretim fonu sağlamak amacıyla yürüttüğü projesi ‘Bir Gün Herkes Heykeltraş Olabilir’, Artnivo.com işbirliği ile koleksiyonerlere ulaşıyor. ‘Bir Gün Herkes Heykeltraş Olabilir’ projesinde yer alan 22 işin satışından elde edilecek gelirin tamamı ‘Spot Üretim Fonu’ ve sanatçılara aktarılacak.

‘Bir Gün Herkes Heykeltıraş Olabilir’, birbirinden bağımsız ve bir tema altında olmaksızın üretilmiş 7 işten meydana gelmektedir. Bu 7 iş için fikirler, farklı küratöryel, sanatsal ve editöryel disiplinlerden gelen kişi ve gruplarla birlikte oluşturuldu. Üretim, güç odakları ve tarih yazımlarının arkasındaki bürokratik yapılara değişik şekillerde değinen işler bu bürokrasilerin içinde manevra alanı yaratmanın olanakları üzerine kurgulandı. Tüm işlerin Spot Project tarafından desteklendiği, küratörlüğünü Zeynep Öz’ün yaptığı projede yer alanlar ise 5 Harfliler, Fatma Belkıs & Onur Gökmen, Ege Kanar, Merve Ünsal.

İşler hakkında bilgi almak ve incelemek isterseniz artnivo.com üzerinden ulaşabilir, Spot Project üretim fonuna destek verebilirsiniz.

Sanatçı Başvuru Formu

Sanatçı başvurusu için biyografinizi, son dönem çalışmalarınızın görsellerini ve açıklamalarını içeren portfolyonuzu sisteme yükleyerek bize iletebilirsiniz. Video çalışmalar için bize link iletebilir ya da izleme kopyalarını artnivo.com project space adresine USB ya da DVD içinde postalayabilirsiniz. USB ve DVD’ler adresinize geri gönderilmeyecektir, dolayısıyla orijinal eseri değil, izleme kopyalarını gönderiniz. Sanatçının verdiği e-posta adresi üzerinden iletişime geçilerek, başvurulara bir ay içinde yanıt verilecektir
artnivo.com project space
Sadi Konuralp Cad. Nejat Eczacıbaşı Binası No:5B 34433 Şişhane /İstanbul

Ad Soyad Telefon
Mail Portfolyo
Dosya Ekle