CI Editions 8-30 Nisan Tarihleri Arasında Lucca'da..

CI Editions 8-30 Nisan Tarihleri Arasında Lucca'da..

 

CI EDITIONS LUCCA’DA…

 

Contemporary Istanbul’un yeni girişim ve inisiyatifi CI Editions, 8-30 Nisan tarihlerinde, özel ve sınırlı sayıda eserleri Artnivo işbirliği ile Lucca’da ziyaretçilere sunuyor!

Her ay farklı bir sergi ile sanatseverleri bir araya getiren Lucca’nın sanat projesi "Lucca Art" kapsamında yapılan bir işbirliğine ile artnivo.com, Lucca’nın 10.yıl etkinleri içinde yeni bir sanat projesine imza atıyor. Lucca Art etkinlikleri kapsamında CI Editions’a özel edisyon üreten Horasan, Seçkin Pirim, Ahmet Duru, Ardan Özmenoğlu, Ahmet Polat, Buğra Erol, Selçuk Ceylan, Fırat Engin’in eserleri artnivo.com işbirliği ile ziyaretçilere sunulacak.

CI Editions tarafından özel olarak üretilen; Buğra Erol’un “Evinde gibi Hisset 1”i, Ahmet Duru’nun Seç-kin Pirim’in Mutfak 1 ve 2 kazıma edisyonları, Horasan’ın “Et ve Ben” serisi, Fırat Engin’in “Untitled” objeleri, Ardan Özmenoğlu’nun One&Only isimli ipek baskısı, Selçuk Ceylan’ın “Relax” ve “Gulliver Syndrome” isimli baskıları, Ahmet Polat’ın “Anıt” fotoğrafı, Ahmet Duru’nun “Sıkışık Birlektelik”i, gibi özel edisyonlu sanat eserleri, 8 Nisan 19:00’da gerçekleşecek açılışın ardından 30 Nisan’a kadar Lucca’da sergilenecek.

Contemporary Istanbul’un öncelikli olarak ortaya koyduğu yenilikler arasında bulunan CI Editions’ın amacı öncelikle, edisyonların, sanat üretimi sürecinde önemli bir rol oynadığını göstermek ve sanatın farklı kitlelere ve sanatseverlere ulaşmasını sağlayabilecek bir platform yaratmak. CI Editions girişimi sanatsevere sanatın ulaşılabilir bir olgu olduğunu ve bir eser satın almanın sadece parasal değil ‘kültürel’ bir değerolduğunu göstermeyi amaçlıyor.

Her sanatçının Contemporary Istanbul için özel olarak ürettiği edisyonlardan oluşan CI Editions girişimi, 17-20 Eylül arasında 5. Kez düzenlenecek Beirut Art Fair’e katılacak. Birbirinden değerli 16 Türk sanatçı ile başlayan CI Editions projesi, 2016 yılına kadar yabancı sanatçılar ile birlikte 80 sanatçıyı bünyesine katmayı hedefliyor.

Sanatçı Başvuru Formu

Sanatçı başvurusu için biyografinizi, son dönem çalışmalarınızın görsellerini ve açıklamalarını içeren portfolyonuzu sisteme yükleyerek bize iletebilirsiniz. Video çalışmalar için bize link iletebilir ya da izleme kopyalarını artnivo.com project space adresine USB ya da DVD içinde postalayabilirsiniz. USB ve DVD’ler adresinize geri gönderilmeyecektir, dolayısıyla orijinal eseri değil, izleme kopyalarını gönderiniz. Sanatçının verdiği e-posta adresi üzerinden iletişime geçilerek, başvurulara bir ay içinde yanıt verilecektir
artnivo.com project space
Sadi Konuralp Cad. Nejat Eczacıbaşı Binası No:5B 34433 Şişhane /İstanbul

Ad Soyad Telefon
Mail Portfolyo
Dosya Ekle