Contradictory Impulses / Kalostropik: Cosmic Currents sergisi 7 Şubat'ta açılıyor

Ambidexter ile işbirliği içinde The Empire Project, Contradictory Impulses olarak tanınan sanatsal ikili tarafından yaratılmış “Kalostropik: Cosmic Currents” isimli sergide yeni bir seçki sunuyor. Ayşegül Turan ve Sinem Mucur Londra'da yaşayan ve çalışan iki sanatçı.

Tropikler, ışığı dünyanın diğer yerlerine göre daha dik (açıyla) karşılar. Bu bölgeler, egzotik hayvan türlerinden, nadir bulunan floraya kadar çok çeşitli biyolojik zenginliğe sahip ekosistemlere ev sahipliği yapmaktadır.

Kalostropik, bu fenomenden yola çıkarak ışığın kırılması, tersine çevrilmesi ve değişik ışıklarda dolaşması yoluyla ortaya çıkan alanın kayıtlarıdır.

‘Dünyanın her elektron ve her atomu, merkezinden atmosferinin en uzak sınırlarına kadar canlıdır ve yeryüzünün muazzam müziğindeki parçasını söyler.‘

Thomas Watson

 

Sanatçı Başvuru Formu

Sanatçı başvurusu için biyografinizi, son dönem çalışmalarınızın görsellerini ve açıklamalarını içeren portfolyonuzu sisteme yükleyerek bize iletebilirsiniz. Video çalışmalar için bize link iletebilir ya da izleme kopyalarını artnivo.com project space adresine USB ya da DVD içinde postalayabilirsiniz. USB ve DVD’ler adresinize geri gönderilmeyecektir, dolayısıyla orijinal eseri değil, izleme kopyalarını gönderiniz. Sanatçının verdiği e-posta adresi üzerinden iletişime geçilerek, başvurulara bir ay içinde yanıt verilecektir
artnivo.com project space
Sadi Konuralp Cad. Nejat Eczacıbaşı Binası No:5B 34433 Şişhane /İstanbul

Ad Soyad Telefon
Mail Portfolyo
Dosya Ekle