Füsun Onur, 'Aynadan İçeri ' Sergisi 28 Mayıs - 17 Ağustos'da ARTER'de.

Füsun Onur, 'Aynadan İçeri ' sergisi 28 Mayıs - 17 Ağustos'da ARTER'de.

"Aynadan İçeri”, Füsun Onur’un erken dönem üretimlerinden bugüne, 40’ı aşkın yapıtını bir araya getiriyor. Sanatçının özellikle erken dönem eserleri arasından çeşitli sebeplerle ulaşmamış olanlar, sergi için yeniden üretiliyor. “Aynadan İçeri”, aynı zamanda Füsun Onur’un tasarlamış fakat gerçekleştirmemiş olduğu bazı projelerinin de hayata geçtiği bir sergi olacak. Sergi, 28 Mayıs - 17 Ağustos tarihleri arasında ARTER'de görülebilir.

ARTER Sergiler Direktörü Emre Baykal'ın küratörlüğünü üstlendiği sergi, adını Lewis Carroll'ın "Through the Looking Glass" [Aynadan İçeri] başlıklı kitabından ödünç alıyor.

"Aynadan İçeri", Emre Baykal'ın Füsun Onur'la bir yıla yakın bir zaman diliminde yürüttüğü yakın çalışma süreci sonucunda seçilen 40'ı aşkın yapıtı biraraya getiriyor.

Füsun Onur'un 50 yılı aşan sanatsal üretimine kronolojik bir yerleştirme önermekten ziyade, yapıtları arasındaki sezgisel bağlantıların izini süren sergide, sanatçının erken dönem üretiminden soyut geometrik desenleri ile form, uzam ve zaman ilişkisini araştırdığı heykelleri ve gündelik malzemeleri kullandığı yerleştirmeleri, ARTER'in dört sergi katına yayılıyor.

Sanatçı Başvuru Formu

Sanatçı başvurusu için biyografinizi, son dönem çalışmalarınızın görsellerini ve açıklamalarını içeren portfolyonuzu sisteme yükleyerek bize iletebilirsiniz. Video çalışmalar için bize link iletebilir ya da izleme kopyalarını artnivo.com project space adresine USB ya da DVD içinde postalayabilirsiniz. USB ve DVD’ler adresinize geri gönderilmeyecektir, dolayısıyla orijinal eseri değil, izleme kopyalarını gönderiniz. Sanatçının verdiği e-posta adresi üzerinden iletişime geçilerek, başvurulara bir ay içinde yanıt verilecektir
artnivo.com project space
Sadi Konuralp Cad. Nejat Eczacıbaşı Binası No:5B 34433 Şişhane /İstanbul

Ad Soyad Telefon
Mail Portfolyo
Dosya Ekle