Genç Yeni Farklı 7 (15 Temmuz - 15 Ağustos 2016)

Zilberman Gallery, bu sene 7. edisyonu gerçekleşecek olan Genç Yeni Farklı sergisini sunmaktan mutluluk duyar. Sergi, Zilberman Gallery’de 15 Temmuz - 15 Ağustos tarihleri arasında görülebilir. 

Zilberman Gallery, ana sergilerinin yanında yürüttüğü projelerden biri olan Genç Yeni Farklı’yı açık çağrı yoluyla genç sanatçılara yönelik olarak düzenliyor. Her yıl farklı ve bağımsız bir jüri tarafından değerlendirilen Genç Yeni Farklı başvurularının bu yılki seçimleri, Gülçin Aksoy başkanlığında, Fatih Aydoğdu, Shulamit Çoruh, Ömer Özyürek ve galeriyi temsilen Burçak Bingöl tarafından gerçekleştirildi. 

Genç Yeni Farklı 7’de Anna Larissa Araz, Eda Aslan, Tutku Bulutbeyaz, Baran Çağınlı, Günışığı Cihangir, Bilgehan Ersoy, Hilal Güler, Emre Meydan, Mustafa Özbakır, Kıvılcım Harika Seydim, Furkan Öztekin, Hazal Ünsal ve Merve Üstünalp’ın çalışmaları yer alıyor. 

Zilberman Gallery tarafından ülke genelinde duyurusu yapılan ve genç sanatçılara destek amaçlı gerçekleştirilen Genç Yeni Farklı, her sezonun son sergisi olarak düzenleniyor. Herhangi bir konu veya malzeme kısıtlamasının olmadığı seçki 35 yaş altındaki sanatçıların çalışmalarını kabul ediyor. Genç sanatçıların desteklenmesi amacıyla maddi bir teşvik desteğinin de yapıldığı sergi Genç Yeni Farklı 7, 15 Ağustos’a kadar Zilberman Gallery’de görülebilir. 

 

Sanatçı Başvuru Formu

Sanatçı başvurusu için biyografinizi, son dönem çalışmalarınızın görsellerini ve açıklamalarını içeren portfolyonuzu sisteme yükleyerek bize iletebilirsiniz. Video çalışmalar için bize link iletebilir ya da izleme kopyalarını artnivo.com project space adresine USB ya da DVD içinde postalayabilirsiniz. USB ve DVD’ler adresinize geri gönderilmeyecektir, dolayısıyla orijinal eseri değil, izleme kopyalarını gönderiniz. Sanatçının verdiği e-posta adresi üzerinden iletişime geçilerek, başvurulara bir ay içinde yanıt verilecektir
artnivo.com project space
Sadi Konuralp Cad. Nejat Eczacıbaşı Binası No:5B 34433 Şişhane /İstanbul

Ad Soyad Telefon
Mail Portfolyo
Dosya Ekle