Gökçe Er, “Şeylerin Kendisi” Üçüncü Sergisiyle 24 Mayıs 2014'de ArtSümer’de

Gökçe Er, “Şeylerin Kendisi” üçüncü sergisiyle 24 Mayıs 2014'de artSümer’de

“Şeylerin Kendisi”

Gökçe Er, “Şeylerin Kendisi” isimli üçüncü solo sergisiyle artSümer’de.

İçedönük psikolojik durumları ve açılımları işleyen resimleriyle tanıdığımız sanatçının bu sergisi, toplumsal bilinç ve gerçekliğin algılanması konularını ele alıyor.

Sanatçıya göre karşılaştığımız olaylar ve onları ele alış biçimlerimiz apaçık değildir; olguların üzerindeki perdeyi kaldırmaya çalıştıkça da elde bir “şey” kalır. “Şey” sözcüğü, adlandırılmayanın bir göstergesi olma görevini üstlenerek onu saklar ve bu şekilde aslında o da bir perdedir.

Edmund Husserl’in çağrısı “Şeylerin kendisine dönelim!”e göndermede bulunan Gökçe Er, aslında şeylerin kendisine dönmenin söz konusu olamadığını çünkü zaten orada olduğumuzu söylüyor. Açıklığa ulaşmanın zor olduğu ve yorumlamanın daima daha sonra geleceği henüz belirsiz süreçlerde sanatçı “şeyleri” olduğu gibi ortaya koyan eserleriyle zamanı kaydediyor.

Sanatçının eserlerini 24 Mayıs’a kadar artSümer’de izleyebilirsiniz.
http://www.artsumer.com/gallery/exhibitiondetail/68

Sanatçı Başvuru Formu

Sanatçı başvurusu için biyografinizi, son dönem çalışmalarınızın görsellerini ve açıklamalarını içeren portfolyonuzu sisteme yükleyerek bize iletebilirsiniz. Video çalışmalar için bize link iletebilir ya da izleme kopyalarını artnivo.com project space adresine USB ya da DVD içinde postalayabilirsiniz. USB ve DVD’ler adresinize geri gönderilmeyecektir, dolayısıyla orijinal eseri değil, izleme kopyalarını gönderiniz. Sanatçının verdiği e-posta adresi üzerinden iletişime geçilerek, başvurulara bir ay içinde yanıt verilecektir
artnivo.com project space
Sadi Konuralp Cad. Nejat Eczacıbaşı Binası No:5B 34433 Şişhane /İstanbul

Ad Soyad Telefon
Mail Portfolyo
Dosya Ekle