Gülin ve Emre Dökmeci'nin Yaklaşık 20 Yıllık Süreçte Oluşturdukları Çağdaş Sanat Koleksiyonları

Ankara’nın tanınan koleksiyoner ailelerinden Gülin ve Emre Dökmeci'nin yaklaşık 20 yıllık süreçte oluşturdukları çağdaş sanat koleksiyonları 27 Şubat - 20 Nisan 2014 tarihleri arasında ilk kez CerModern’de sergileniyor.

Ankara’nın tanınan koleksiyoner ailelerinden Gülin ve Emre Dökmeci'nin yaklaşık 20 yıllık süreçte oluşturdukları çağdaş sanat koleksiyonları 27 Şubat - 20 Nisan 2014 tarihleri arasında ilk kez CerModern’de sergileniyor.

Ali Akay küratörlüğünde "Aklımda bir delilik var" adıyla izleyiciye sunulan seçkide ilk dönem satın alınan Fikret Mualla gibi isimlerin yanı sıra geniş bir Haluk Akakaçe koleksiyonu ve Fırat Engin, Berke Soyuer gibi genç sanatçıların çağdaş ve modern eserleri yer alıyor.

Son 5-6 yıllık dönemde eklenen Tony Cragg, Andreas Gursky, Gerard Richter gibi yabancı sanatçıların da eserleriyle koleksiyonun çizgisi uluslararası bir boyut kazanıyor.

"Koleksiyonda en önemli konu bilgi ve zaman"
CerModern’in ev sahipliği yaptığı sergide yerel ve dünyaca ünlü uluslararası sanatçıların özenle seçilmiş eserlerinin uyumlu birlikteliği Gülin&Emre Dökmeci koleksiyonunun en önemli özelliklerinden birini oluşturuyor.

Gülin&Emre Dökmeci koleksiyon seçkisinde yer alan sanatçılar:
Franz Ackerman, Haluk Akakçe, Erol Akyavaş, Yüksel Arslan, Ramazan Bayrakoğlu, Cihat Burak, Tony Cragg, Wim Delvoye, Şükriye Dikmen, Cem Dinlenmiş, Burhan Doğançay, Fırat Engin, Jan Fabre, Andreas Gursky, Peter Halley, Karin Kneffel, Jannis Kounellis, Burhan Kum, Mustafa Kunt ve Özlem Günyol, Şükran Moral, Sarah Morris, Fikret Mualla, Hermann Nitsch, Seçkin Pirim, Gerhard Richter, Berke Soyuer, Arslan Sükan, Ali Emir Tapan, Ali Taptık, Serkan Taycan, Nazif Topçuoğlu, Ömer Uluç, Elif Uras, Ebru Uygun, Ekrem Yalçındağ, Fahrelnisa Zeid, ve Peter Zimmerman.

Sanatçı Başvuru Formu

Sanatçı başvurusu için biyografinizi, son dönem çalışmalarınızın görsellerini ve açıklamalarını içeren portfolyonuzu sisteme yükleyerek bize iletebilirsiniz. Video çalışmalar için bize link iletebilir ya da izleme kopyalarını artnivo.com project space adresine USB ya da DVD içinde postalayabilirsiniz. USB ve DVD’ler adresinize geri gönderilmeyecektir, dolayısıyla orijinal eseri değil, izleme kopyalarını gönderiniz. Sanatçının verdiği e-posta adresi üzerinden iletişime geçilerek, başvurulara bir ay içinde yanıt verilecektir
artnivo.com project space
Sadi Konuralp Cad. Nejat Eczacıbaşı Binası No:5B 34433 Şişhane /İstanbul

Ad Soyad Telefon
Mail Portfolyo
Dosya Ekle