İmtidâd Lara Ögel (20 Ocak - 17 Şubat 2018)

Geçmişin ve geleceğin harmanlanmış bulanık tonları arasında tanıdık bir an yakalamaya çalışır gibi sayfaları karıştırıyordu parmakları… 
öyle ki bu arayışı, önündeki bulanık diyarda uzadıkça uzadı … zamansızlık onu sarıp sarmaladı…
…ta ki görünmeyen olan kendini görünür kılana kadar…

İşlerinde mekan ve hafıza kavramlarına incelikli bir bakış açısı getiren Lara Ögel, Galata Rum Okulundaki sergisinde bu olgulara mekana özgü bir yerleştirme ile cevap veriyor. 
Arafta olan veya durmuş olan zaman dilimlerinin izinden giden Ögel, sergide Yahya Kemal’in kültür hayatımıza kazandırdığı ve öğrencisi olan Ahmet Hamdi Tanpınar’ın da ‘‘devam ederek değişmek, değişerek devam etmek’’ olarak tanımladığı bir kavram olan İmtidâd kelimesine odaklanmaktadır. 
Modernizmin getirdiği değişim ve dönüşüm süreci içerisinde kendi olarak kalabilmeyi de irdeleyen bu tanımı sanatçı, geçmişten bugüne, zamanın devinimiyle kendi kalma yolculuğunu yaşayan Galata Rum Okulu’nun belleğiyle harmanlıyor.

Ögel, mekanın eski aktörleri olan çocukların bıraktığı izleri takip ederek, izleyiciyi bu keşif alanına davet ediyor.


Pazar ve Pazartesi hariç
Salı - Cuma 14:00 - 18:00
Cumartesi 12:00 – 18:00

4. Kat /// Açık Okul Kütüphanesi
Galata Rum Okulu

Sanatçı Başvuru Formu

Sanatçı başvurusu için biyografinizi, son dönem çalışmalarınızın görsellerini ve açıklamalarını içeren portfolyonuzu sisteme yükleyerek bize iletebilirsiniz. Video çalışmalar için bize link iletebilir ya da izleme kopyalarını artnivo.com project space adresine USB ya da DVD içinde postalayabilirsiniz. USB ve DVD’ler adresinize geri gönderilmeyecektir, dolayısıyla orijinal eseri değil, izleme kopyalarını gönderiniz. Sanatçının verdiği e-posta adresi üzerinden iletişime geçilerek, başvurulara bir ay içinde yanıt verilecektir
artnivo.com project space
Sadi Konuralp Cad. Nejat Eczacıbaşı Binası No:5B 34433 Şişhane /İstanbul

Ad Soyad Telefon
Mail Portfolyo
Dosya Ekle