İstanbul'a İki Yeni Müze Daha Geliyor!

İstanbul'a İki Yeni Müze Daha Geliyor!

İstanbul'a iki yeni ve muhteşem müze daha geliyor. Vehbi Koç Vakfı'nın Dolapdere'de tasarımcı Kirsten Lees'e yaptıracağı Çağdaş Sanat Müzesi ile Demet Sabancı Çetindoğan'ın ünlü mimar Zaha Hadid'e Sütlüce'de yaptıracağı müzenin inşaatları başladı. İki müzede 2016'da açılacak.

Dolapdere'de Koç Grubu, uzun yıllar boyunca metruk kalan Otokoç binasını İngiliz tasarımcı Kirsten Lees'e tasarlatarak Türkiye'nin en kapsamlı çağdaş sanat müzesi için inşaata başladı. Demet Sabancı Çetindoğan ve eşi Cengiz Çetindoğan ise Sütlüce'de ünlü mimar Zaha Hadid'in tasarlayacağı Demsa Collection için izinleri tamamladı, inşaat hazırlıklarına başladı. İki müze de 2016 yılında açılacak.

 

Sanatçı Başvuru Formu

Sanatçı başvurusu için biyografinizi, son dönem çalışmalarınızın görsellerini ve açıklamalarını içeren portfolyonuzu sisteme yükleyerek bize iletebilirsiniz. Video çalışmalar için bize link iletebilir ya da izleme kopyalarını artnivo.com project space adresine USB ya da DVD içinde postalayabilirsiniz. USB ve DVD’ler adresinize geri gönderilmeyecektir, dolayısıyla orijinal eseri değil, izleme kopyalarını gönderiniz. Sanatçının verdiği e-posta adresi üzerinden iletişime geçilerek, başvurulara bir ay içinde yanıt verilecektir
artnivo.com project space
Sadi Konuralp Cad. Nejat Eczacıbaşı Binası No:5B 34433 Şişhane /İstanbul

Ad Soyad Telefon
Mail Portfolyo
Dosya Ekle