Kezban Arca Batıbeki, ’’Manzarasız Bir Oda’’

Kezban Arca Batıbeki, ’’Manzarasız Bir Oda’’ 10 Kasım'da İSTANBUL’74 Karaköy galeride açılıyor..

Kezban Arca Batıbeki’nin “Manzarasız Bir Oda” adlı sergisi İSTANBUL’74 Karaköy galeride 10 Kasım’da açılıyor.

Kezban Arca Batıbeki’nin kişisel hafızasından, anılarından, sinemadan, özetle yaşamından beslenen; sadece “kadın”a değil “birey”e yönelik içsel ve çevresel kuşatmayı ele alan “Manzarasız Bir Oda” sergisi, izleyicilerine; bir aralıktan gizlice içeriye bakıyor ya da tanıdık duyguların eşlik ettiği bir filmin fragmanı içinde geziniyor duygusunu yaşatmayı amaçlıyor.

Batıbeki’nin duygu yüklü andaçlara sahip üretimlerinden biri olan “Manzarasız Bir Oda”da; tüm mekana yayılan enstalasyonları, üzerinde ahşap kolajların yer aldığı 5 ahşap panodan oluşan obje-resimler ve bu panoların, eski bir teknik olan fotogravür tekniğiyle değişimlere uğramış yeniden üretimlerinin yanı sıra, başrollerini; Nurgül Yeşilçay, Yiğit Karaahmet ve Hakan Ezer’ in oynadığı, Atıf Yılmaz’ın, 1986 yapımı “Ahh Belinda!..” filminin, 9.5 dakikalık yepyeni bir yorumuyla oluşan bütüncül bir üretim olarak izlenebilir.

10 Kasım – 15 Aralık 2014
http://istanbul74.com/

Sanatçı Başvuru Formu

Sanatçı başvurusu için biyografinizi, son dönem çalışmalarınızın görsellerini ve açıklamalarını içeren portfolyonuzu sisteme yükleyerek bize iletebilirsiniz. Video çalışmalar için bize link iletebilir ya da izleme kopyalarını artnivo.com project space adresine USB ya da DVD içinde postalayabilirsiniz. USB ve DVD’ler adresinize geri gönderilmeyecektir, dolayısıyla orijinal eseri değil, izleme kopyalarını gönderiniz. Sanatçının verdiği e-posta adresi üzerinden iletişime geçilerek, başvurulara bir ay içinde yanıt verilecektir
artnivo.com project space
Sadi Konuralp Cad. Nejat Eczacıbaşı Binası No:5B 34433 Şişhane /İstanbul

Ad Soyad Telefon
Mail Portfolyo
Dosya Ekle