Kuşatılmış (19 Nisan - 28 Nisan 2018)

Bomontiada ALT, 19 Nisan - 28 Nisan 2018 tarihleri arasında Burkay Şimşek ve Seda Kara’nın küratörlüğündeki ‘’Kuşatılmış’’ isimli grup sergisine ev sahipliği yapıyor.

Ron Fricke’nin "Baraka" isimli belgeseli ve Gustave Le Bon’un ‘’Kitleler Psikolojisi’’ kitabından esinlenerek ortaya çıkan sergi, kalabalık kavramını ve beraberinde oluşan inziva duygusunu irdeliyor. Her gün duyulara yağan görsel ve işitsel kalabalık, bireyi fiziksel ve zihinsel bir yoğunluğa maruz bırakırken aynı zamanda kendi barakasını oluşturarak kendisiyle yüzleşmeye yönlendiriyor. 

Bu sergi kalabalıkla bir hesaplaşma...

Aynı zamanda kalabalık tarafından kuşatılmış her bir birey için bir sığınak, bir baraka...

BomontiAda, Arton İstanbul, İstanbul Kültür Üniversitesi, Bozlu Art Project, Murat Araz, destekleriyle gerçekleşen sergide; “kuşatılmışlık” durumu, Ali Şentürk, Aydın Büyüktaş, Candaş Şişman, Elçin Acun, Murat Germen, Onur Mansız ve Ozan Atalan’ın resim, heykel, fotoğraf, video art ve enstalasyon çalışmalarıyla irdeleniyor.
 
 
“Kuşatılmış”
19 Nisan – 28 Nisan 2018
Açılış: 19 Nisan, Perşembe
Saat: 18:30 – 20:30
Adres: Merkez Mah. Silahşör Cad. Birahane Sok. Tarihi Bomonti Bira Fabrikası No:1 Şişli/İstanbul

Sanatçı Başvuru Formu

Sanatçı başvurusu için biyografinizi, son dönem çalışmalarınızın görsellerini ve açıklamalarını içeren portfolyonuzu sisteme yükleyerek bize iletebilirsiniz. Video çalışmalar için bize link iletebilir ya da izleme kopyalarını artnivo.com project space adresine USB ya da DVD içinde postalayabilirsiniz. USB ve DVD’ler adresinize geri gönderilmeyecektir, dolayısıyla orijinal eseri değil, izleme kopyalarını gönderiniz. Sanatçının verdiği e-posta adresi üzerinden iletişime geçilerek, başvurulara bir ay içinde yanıt verilecektir
artnivo.com project space
Sadi Konuralp Cad. Nejat Eczacıbaşı Binası No:5B 34433 Şişhane /İstanbul

Ad Soyad Telefon
Mail Portfolyo
Dosya Ekle