Manolya Çelikler İle Atölyede

manolyacelikler-atolye

Kadınsal bir dil kullanarak, kadınların ötekileştirilmesine sanatıyla cevap veren bir isim Manolya Çelikler. Acıyı, yüzyıllardır bildiğimiz dikiş-nakışla bize aktaran, güncel konuları ileride unutulmaması için bir belge niteliğinde işleyen Manolya Çelikler ile üzerinde çalıştığı projeler, gelecek projeleri ve sanatı hakkında konuştuk.

Manolya Çelikler dikiş nakış işlemenin bir çok sebebi olduğunu söylüyor. Kimisi vakit geçirmek, kimisi acısını işlemek, kimisi de çeyizi için... Manolya için ise dikiş nakış acıyı işlemeyi temsil ediyor. Kadınların ötekileştirilirken yaşadıklarını, iplerle anlatıyor. Televizyonda izlerken etkilendiği veya okurken dahil olduğu bazı toplumsal problemleri aktarıyor izleyicisine. Bazen bürokratların kadınlar ile ilgili söylemleri, bazen çocuk gelinler, bazense grupların ötekileştirilmesi. Manolya için toplumsal yaralara değinmek, unutulmasını engellemek önemliydi, bundan sonra da öyle devam edeceğini paylaşıyor.

Röportaj: Polen Korkmaz

 

Sanatçı Başvuru Formu

Sanatçı başvurusu için biyografinizi, son dönem çalışmalarınızın görsellerini ve açıklamalarını içeren portfolyonuzu sisteme yükleyerek bize iletebilirsiniz. Video çalışmalar için bize link iletebilir ya da izleme kopyalarını artnivo.com project space adresine USB ya da DVD içinde postalayabilirsiniz. USB ve DVD’ler adresinize geri gönderilmeyecektir, dolayısıyla orijinal eseri değil, izleme kopyalarını gönderiniz. Sanatçının verdiği e-posta adresi üzerinden iletişime geçilerek, başvurulara bir ay içinde yanıt verilecektir
artnivo.com project space
Sadi Konuralp Cad. Nejat Eczacıbaşı Binası No:5B 34433 Şişhane /İstanbul

Ad Soyad Telefon
Mail Portfolyo
Dosya Ekle