Ortadoğu ve Güney Asya’nın Önde Gelen Çağdaş Sanat Fuarı Art Dubai

Ortadoğu ve Güney Asya’nın önde gelen çağdaş sanat fuarı Art Dubai, 19-22 Mart 2014 tarihleri arasında Madinat Jumeirah’da gerçekleşti.

Ortadoğu ve Güney Asya’nın önde gelen çağdaş sanat fuarı Art Dubai, 19-22 Mart 2014 tarihleri arasında Madinat Jumeirah’da gerçekleşti. Sanat, mimari ve edebiyat dünyasından çok sayıda katılımcıyı buluşturan fuarda sergiler, atölye çalışmaları ve çeşitli konferanslar düzenlendi.

Programda bu yıl Contemporary, Modern ve Marker adı altında üç farklı kategori yer aldı. Marker isimli bölüm 2014 Orta Asyası ve Kafkaslar’a odaklanırken, Modern bölüm Ortadoğu, Kuzey Afrika ve Güney Asya 20.yy sanatını temsil ediyordu. Global Art Forum’un Meanwhile…History olarak belirlenen başlığı altında İran ve Dubai arasındaki sanat tarihinin geleceği ve İbn-i Haldun’un Mukaddimesi gibi konular da gündemde yer aldı.

34 ülkeden 85 galeri ve 500 den fazla sanatçının yer aldığı fuara Türkiye’den Galerist ve Pi Artworks, Seçkin Pirim, Azade Köker, Murat Polat da eserleri satışa sunulan sanatçılar arasındaydı.

Art Dubai özellikle son yıllarda sanata büyük yatırım yapan ve ciddi sanat eseri alımlarında bulunan bölge ülkelerinin katkısıyla satış hacmi açısından yüksek rakamlar sergiliyor.

Sanatçı Başvuru Formu

Sanatçı başvurusu için biyografinizi, son dönem çalışmalarınızın görsellerini ve açıklamalarını içeren portfolyonuzu sisteme yükleyerek bize iletebilirsiniz. Video çalışmalar için bize link iletebilir ya da izleme kopyalarını artnivo.com project space adresine USB ya da DVD içinde postalayabilirsiniz. USB ve DVD’ler adresinize geri gönderilmeyecektir, dolayısıyla orijinal eseri değil, izleme kopyalarını gönderiniz. Sanatçının verdiği e-posta adresi üzerinden iletişime geçilerek, başvurulara bir ay içinde yanıt verilecektir
artnivo.com project space
Sadi Konuralp Cad. Nejat Eczacıbaşı Binası No:5B 34433 Şişhane /İstanbul

Ad Soyad Telefon
Mail Portfolyo
Dosya Ekle