Ozan Özer Sizin İçin Seçti

ozan-ozer-sizin-icin-secti

“Genel olarak dikkatimi çeken işlere baktığımda ortak özelliklerinin geçmiş yaşantımda hafızamda kalan bir anı ve o anın bende yarattığı hisleri anımsattığını görüyorum.”

Jacqueline Roditi'nin “The WallYırtılan duvarlar, kaybolan duvarlar, yıkılan duvarlar, yıkılıp yeniden yapılan duvarlar şehirlerin zamansız birer parçası oluyorlar. Kentsel yaşama ve insanların bıraktığı izlere tanıklık ettiğinden bende her zaman bir merak uyandırmışlardır. Bu yüzden artnivo.com 'un pek çok başarılı fotoğraf sanatçısı içinden Jacqueline Roditi'nin “The Wall” isimli çalışması dikkatimi çeken işlerden biri oldu.

Zeynep Beler'in “Deniz YıldızlarıZeynep Beler'in “Deniz Yıldızları” işi bizi gündelik hayatın tekdüzeliğinden alıp ironik bir şekilde plaj yaşantısının o kaygısız tekdüzeliğine götürüyor ve bunu provokatif bir şekilde yapıyor.

Leyla Emadi'nin “StopLeyla Emadi'nin “Stop” adlı çalışmasını özellikle güncel hayatımızda yaşadığımız toplumsal şiddet ve baskının yanında, politika ve siyasetin getirmiş olduğu kaosa da bir gönderme olarak algıladığımdan, beni etkileyen bir çalışma oldu.

seçil erel alan1Seçil Erel'in “Alan 1” adlı işi beni heyecanlandıran bir çalışma oldu. Sanatçının boya katmanlarını kullanarak yakalamış olduğu kompozisyon mekansallaşarak beni gündüz düşleri kurduğum o anlardan birine götürüp, ‘dejavu’ etkisi yaratıyor.

Sanatçı Başvuru Formu

Sanatçı başvurusu için biyografinizi, son dönem çalışmalarınızın görsellerini ve açıklamalarını içeren portfolyonuzu sisteme yükleyerek bize iletebilirsiniz. Video çalışmalar için bize link iletebilir ya da izleme kopyalarını artnivo.com project space adresine USB ya da DVD içinde postalayabilirsiniz. USB ve DVD’ler adresinize geri gönderilmeyecektir, dolayısıyla orijinal eseri değil, izleme kopyalarını gönderiniz. Sanatçının verdiği e-posta adresi üzerinden iletişime geçilerek, başvurulara bir ay içinde yanıt verilecektir
artnivo.com project space
Sadi Konuralp Cad. Nejat Eczacıbaşı Binası No:5B 34433 Şişhane /İstanbul

Ad Soyad Telefon
Mail Portfolyo
Dosya Ekle