POP-UP Sergi 10-13.06.2014

POP-UP Sergi 10-13.06.2014

DOWNLOAD pop-up sergi
10 - 13 Haz. 2014 @ Hall Arts

 

Türkiye’nin Yeni Çağdaş Sanat Platformu artnivo.com
İlk Sergisiyle İzleyiciyle Buluşuyor

 

Türkiye'nin nitelikli, öncü ve yenilikçi ‘online çağdaş sanat platformu’ artnivo.com, ilk pop-up sergisi ''Download'' ile 10 Haziran'da izleyicinin karşısına çıkıyor!
Serginin açılış gecesi olan 10 Haziran'da gerçekleşecek partinin DJ’liğini ise ünlü tasarımcı Emel Kurhan üstlenecek.

Türkiye'nin nitelikli, öncü ve yenilikçi online çağdaş sanat platformu artnivo.com, ''Download'' adını taşıyan ilk pop-up sergisinde, genç kuşağın 16 önemli isminin işlerine yer veriyor. 10 - 13 Haziran tarihleri arasında görülebilecek pop-up sergide The Sofa Hotel - Hall Arts'da, 16 genç sanatçının farklı nitelik ve medyumlardaki işleri yer alıyor. Bu proje aynı zamanda artnivo.com'un izleyici ile 'reel' platformda gerçekleştireceği ilk buluşma niteliğini taşıyor.

Yenilikçi bir anlayışla yürütülen online sanat platformu 'artnivo.com' kendisini ''çağdaş sanata ulaşmanın en kısa yolu'' olarak tanımlıyor. Kimliğini, vizyonunu ve bünyesindeki nitelikli sanatçıların özgün yapıtlarını izleyici ile buluşturmayı planlayan artnivo.com, ''Download'' sergisinin 10 Haziran’daki açılışının ardından yapılacak 'lansman partisi' ile sanat severleri ağırlayacak.

Küratörlüğünü Özlem Ünsal'ın yaptığı sergide, artnivo.com'un bünyesinde yer alan genç kuşağın önemli temsilcilerinin daha önce görülmemiş, farklı, dinamik yapıtları yer alıyor. Can Akgümüş, Burak Ata, Selin Balcı, Engin Beyaz, Burak Dak, Hasan Deniz, Leyla Emadi, Özge Enginöz, Eylül Ceren Ersöz, Erdal İnci, Sinem Karaduman, Huo RF, İsmail Şimşek, Özer Toraman, Canan Ustaoğlu ve Sabo'nun işlerinin bulunduğu pop-up sergi; fotoğraf, video-art, heykel, resim, kolaj gibi farklı medyumlardaki yapıtlardan oluşuyor. Sergideki seçki, farklı, nitelikli olanı gözeterek izleyiciye çeşitlilik sunmak amacıyla hazırlanırken, işlerin birbirleriyle ortak bir dil oluşturması planlanıyor. Sergi adını bir internet tabirinden alıyor; artık gündelik hayatta sıkça kullandığımız 'download' kelimesi terminolojik olarak, ''internetten indirmek, güncellemek, yüklemek'' anlamlarını taşıyor. artnivo.com'un bu projesinde sanal ortamdan reel bir mekana taşınan sanat eserleri, serginin bu isme sahip olmasına neden olurken, eserlerin güncelliği 'download' kelimesinin altını çiziyor.

10 Haziran Salı akşamı koleksiyonerlere özel gerçekleşecek önizlemenin ardından kokteyl ile açılan pop-up sergi 'Download', ünlü tasarımcı Emel Kurhan'ın DJ’lik yapacağı parti ile devam edecek. 13 Haziran'a kadar açık kalacak olan sergi The Sofa Hotel - Hall Arts'da 11:00 - 19:00 saatleri arasında izlenebilir.

Detaylı bilgi için: art@artnivo.com

(212)225 6326

 

Sanatçı Başvuru Formu

Sanatçı başvurusu için biyografinizi, son dönem çalışmalarınızın görsellerini ve açıklamalarını içeren portfolyonuzu sisteme yükleyerek bize iletebilirsiniz. Video çalışmalar için bize link iletebilir ya da izleme kopyalarını artnivo.com project space adresine USB ya da DVD içinde postalayabilirsiniz. USB ve DVD’ler adresinize geri gönderilmeyecektir, dolayısıyla orijinal eseri değil, izleme kopyalarını gönderiniz. Sanatçının verdiği e-posta adresi üzerinden iletişime geçilerek, başvurulara bir ay içinde yanıt verilecektir
artnivo.com project space
Sadi Konuralp Cad. Nejat Eczacıbaşı Binası No:5B 34433 Şişhane /İstanbul

Ad Soyad Telefon
Mail Portfolyo
Dosya Ekle