Proje Alanı

 

 

Türkiye'nin yenilikçi çağdaş sanat platformu olan artnivo, Şişhane'deki Nejat Eczacıbaşı Binası'nın giriş katındaki artnivo.com project space’te Ekim 2015 - Ocak 2017 tarihleri arasında yer alarak, mekanı geçici bir proje alanı olarak değerlendirdi. Gerçekleştirdiği sergi, performans ve etkinlikler ile birlikte mekanı yaşayan bir alana dönüştüren artnivo, online platformda var olmaya devam ederken, aynı zamanda sanatçıları ve sanat izleyicilerini proje mekanında bir araya getirerek, temsil ettiği genç ve yükselen sanatçılara görünürlük kazandırdı.

“artnivo.com project space, çok amaçlı kullanım talebine cevap verecek bir baz olarak tasarlandı. Bu baz, mimariden ziyade, içeriğin ön plana çıkmasına olanak verir. Mimari, en rafine haliyle mekan içerisinde görünürken, içeriğe dikkat çeker. Uyum sağlar. Dönüşür. Dönüşüm, mekanın 2 ana farklı yüzü üzerinden gerçekleşir.

İlki, sergi odaklı. Toplam 40 metre uzunluğunda yüzeyler ile, Şişhane meydanına açılan bembeyaz soyut bir oyuk oluşturur. Ziyaretçi, bu oyuk içerisinde sergilenen ile baş başadır. 

İkincisi ise, mekanın ortasındaki ayırıcı duvarın yukarı kalkmasıyla ortaya çıkar. Duvar açılınca, renkler belirir, malzemeler çeşitlenir, hacim somutlaşmaya başlar. İlk olarak Artnivo kütüphanesi karşılar bizi, kütüphanenin arkasında ise çalışma alanlarını görürüz. 20 Metre derinliğe sahip bu mekan, katman katman göstermeye başlar kendisini. Malzeme ve renklerin katılımıyla mekan kimlik değiştirir. Bu yeni kimlik, çok amaçlı kullanım organizasyonları ile birlikte mekan deneyimine katkı sağlar. artnivo’nun zengin ve çeşitli içeriğine uyum sağlar.”

Y.Mimar Caner Bilgin

Sanatçı Başvuru Formu

Sanatçı başvurusu için biyografinizi, son dönem çalışmalarınızın görsellerini ve açıklamalarını içeren portfolyonuzu sisteme yükleyerek bize iletebilirsiniz. Video çalışmalar için bize link iletebilir ya da izleme kopyalarını artnivo.com project space adresine USB ya da DVD içinde postalayabilirsiniz. USB ve DVD’ler adresinize geri gönderilmeyecektir, dolayısıyla orijinal eseri değil, izleme kopyalarını gönderiniz. Sanatçının verdiği e-posta adresi üzerinden iletişime geçilerek, başvurulara bir ay içinde yanıt verilecektir
artnivo.com project space
Sadi Konuralp Cad. Nejat Eczacıbaşı Binası No:5B 34433 Şişhane /İstanbul

Ad Soyad Telefon
Mail Portfolyo
Dosya Ekle