Sema Gülez Sizin İçin Seçti

ayinsanatçısı-4

burakata-yazrehavetiMerve ÜSTÜNALP - Koro 1 Yüzler ve gündelik yaşama ilişkin her türlü anlatım ilgi odağıma giriyor. Merve Üstünalp’in kadın - erkek bakışı, yaşayışı ve duruşu arasındaki farkı anlatması çok ilgi çekici. Sulu boyanın, genellikle manzara temasında kullanılmasına alışmışız. İnsan figürlerinde bu kadar iyi kullanılmasına bayıldım. Kumaşın ve dikişin işin içine girdiği çalışmalara karşı zaten zaafım var. İnsanın kendi yaşamına dokunan her şeye yoğunlaşması çok doğal. Bir de, öğrenci - öğretmen ilişkisini anlatırken bu tekniğin kullanılması beni benden aldı diyebilirim. Önlük rengi, öğretmenin elleri, çocuk kafaları, beden dili ve anlatmak istedikleri içime dokundu. Dip dibe yaşamlar, samimiyet, samimiyetsizlik, haset, yan yana durma halleri; aile bağları ve aslında herkesin orada olması ya da olamaması; paylaşım ya da yargılama; merak ya da ilgisizlik daha iyi resmedilemezdi. İfadeleri çok iyi yakalamış.

melisagazat-thegrassharp Seçkin UYSAL - İsimsizFotoğrafta Seçkin Uysal’ın tren istasyonu algısı yaratan ve gelip geçiciliği hatırlatan, bulanık kırmızılı fotoğrafı hem yolculuk, hem gidiş, hem veda düşüncesini uyandırdı bende. Benzin istasyonları, garlar, limanlar, hava alanları, otel odaları, ev içleri gibi mekânlar heyecanlandırıyor beni. Edward Hopper gibi… Gündelik hayat ve yolculuk manzaraları beni içine çekiyor.

bedribaykam-bendensonratufan Zeynep AKAN - Rüzgaraltı Zeynep Akan’ın işlerinde de yine insan yüzleri, mekânlar olması ve çizgileri bana iyi geliyor. Son çalışması “Rüzgâr altı” küçük ev alanları, onun dışarıya bakan yüzü çok sıcak anlatılmış. Renkleri çok iyi kullanıyor.

bedribaykam-bendensonratufan Ani Çelik Arevyan - Bu Dünyaya ait İzler Ani Çelik Arevyan bu fotoğrafında, hareketliliği, dönüşümü anlattı bana. Belki de döngüyü. Dijital imkânlardan iyi yararlanmış. “Fotoğraf gerçeği yansıtmaz” sözünü yerine getirmiş. “Bu dünyaya ait izler” ismi de yine gelip geçiciliğe işaret ediyor. Bir girdaba kapılıp, dünya telâşesine düşüp yok olup gidiyoruz düşüncesini bende uyandırıyor.

bedribaykam-bendensonratufan Nazif Topçuoğlu - Death of Cleopatra Nazif Topçuoğlu kompozisyonu da çok teatral ve ustalıklı bir canlandırma, bana Rönesans resimlerini hatırlattı. Topçuoğlu renk, kostüm ve dekor ile o etkiyi yaratırken, günümüz giysileri kullanarak bugünle de sentezlemiş. Bu tarz çalışmalarla güçlü bir bağ kurdum.

Sanatçı Başvuru Formu

Sanatçı başvurusu için biyografinizi, son dönem çalışmalarınızın görsellerini ve açıklamalarını içeren portfolyonuzu sisteme yükleyerek bize iletebilirsiniz. Video çalışmalar için bize link iletebilir ya da izleme kopyalarını artnivo.com project space adresine USB ya da DVD içinde postalayabilirsiniz. USB ve DVD’ler adresinize geri gönderilmeyecektir, dolayısıyla orijinal eseri değil, izleme kopyalarını gönderiniz. Sanatçının verdiği e-posta adresi üzerinden iletişime geçilerek, başvurulara bir ay içinde yanıt verilecektir
artnivo.com project space
Sadi Konuralp Cad. Nejat Eczacıbaşı Binası No:5B 34433 Şişhane /İstanbul

Ad Soyad Telefon
Mail Portfolyo
Dosya Ekle