Siemens Sanat’ta “Sınırlar Yörüngeler 17” Yarışması Başlıyor

 

Siemens Sanat’ta “Sınırlar Yörüngeler 17” Yarışması Başlıyor

 

Türkiye'de güncel sanatın önemli platformlarından biri olan Siemens Sanat tarafından güncel sanatı ve genç sanatçıları desteklemek amacıyla ilk kez 2007 yılında gerçekleştirilen "Sınırlar Yörüngeler" yarışmasının bu yıl dokuzuncusu düzenleniyor. Bu yıl da genç sanatçılara kendini ifade edebilme olanağı tanıyan yarışma için başvurular 1 Mart - 8 Mayıs 2015 tarihleri arasında yapılabilecek.

Siemens Sanat tarafından düzenlenen ve genç sanatçıları destekleyerek ulusal / uluslararası sanat ortamına kazandırmayı hedefleyen Sınırlar Yörüngeler Yarışması’nın dokuzuncusu için başvurular kabul edilmeye başlandı. Alan gözetmeksizin Türkiye'de eğitim gören tüm lisans ve lisansüstü öğrencilerine açık olan yarışmaya adaylar bireysel veya grup çalışmalarıyla 8 Mayıs 2015 tarihine kadar başvuru yapabilecekler.

22-25 Mayıs 2015 tarihlerinde seçici kurul tarafından yapılacak değerlendirme sonucunda Sınırlar Yörüngeler 17 Yarışması’nı kazananlar belirlenecek ve yarışmada 10.000 TL’lik üç eşit başarı ödülü verilecektir.

“Sınırlar Yörüngeler 17” Yarışması’nın seçici kurulunda Sinopale Yöneticisi ve sanatçı T. Melih Görgün, Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Üyesi, sanatçı Mürteza Fidan, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Öğretim Üyesi ve küratör Ali Akay, küratör ve Wekleitz Festivali Yöneticisi Daniel Herrmann ve küratör Işın Önol yer alıyor.

Adayların Siemens Sanat'ın web sitesi üzerinden yarışma başvuru formlarını doldurduktan sonra, başvuru dosyalarını 8 Mayıs 2015 Cuma günü saat 17.00'ye kadar “Chameleon Tasarım ve Proje Yönetimi - Mazhar Osman Sokak, Özmutlu Apartmanı, 4/7 Feneryolu-İstanbul” adresindeki Siemens Sanat Sınırlar Yörüngeler Yarışma Koordinatörlüğü ofisine ulaştırmaları gerekiyor.

 

Bilgi için;
Excel İletişim Yönetimi

Seçkin Çelikelli – seckin.celikelli@excel.com.tr – 0216 544 94 62

 

Siemens Sanat
www.siemenssanat.com
www.twitter.com/siemenssanat
www.facebook.com/siemenssanat

Sanatçı Başvuru Formu

Sanatçı başvurusu için biyografinizi, son dönem çalışmalarınızın görsellerini ve açıklamalarını içeren portfolyonuzu sisteme yükleyerek bize iletebilirsiniz. Video çalışmalar için bize link iletebilir ya da izleme kopyalarını artnivo.com project space adresine USB ya da DVD içinde postalayabilirsiniz. USB ve DVD’ler adresinize geri gönderilmeyecektir, dolayısıyla orijinal eseri değil, izleme kopyalarını gönderiniz. Sanatçının verdiği e-posta adresi üzerinden iletişime geçilerek, başvurulara bir ay içinde yanıt verilecektir
artnivo.com project space
Sadi Konuralp Cad. Nejat Eczacıbaşı Binası No:5B 34433 Şişhane /İstanbul

Ad Soyad Telefon
Mail Portfolyo
Dosya Ekle