Tandem Açık Çağrı Üçüncü Dönemi Başlıyor!

Tandem Açık Çağrı Üçüncü Dönemi Başlıyor!

TANDEM – Kültür Yöneticileri Değişimi Türkiye-Avrupa Birliği (AB) Programı, AB ülkeleri ve Türkiye’den katılımcılar arasında uzun vadeli iş birliklerini desteklemeyi ve katılımcılarının deneyimlerini geliştirmeyi amaçlıyor. Katılımcı adaylarını 11-14 Haziran 2015’te İzmir’de yapılacak olan Tanışma Toplantısı’na başvurmaya çağırıyoruz. Adayların deneyimleri, çalışma alanları ve önerileri değerlendirildikten sonra, seçilecek bir grup katılımcı İzmir’deki toplantıya davet edilecek.

TANDEM – Kültür Yöneticileri Değişimi Türkiye-Avrupa Birliği (AB) Programı 2011 yılında başladı. 2011-2012 ve 2013-2014 yıllarında gerçekleştirilen ve 2015’te üçüncü dönemine başlayan program, bugüne kadar dünyadaki sivil itaatsizlik eylemlerinin sorgulandığı videolar, Barselonalı ve İstanbullu liselilerin karşılıklı fotoğraf yorumları, İstanbul, Diyarbakır, Batman ve Mardin’de yürütülen hip hop atölyeleri gibi 30’u aşkın uluslararası kültürel iş birliği projesinin geliştirilip uygulanmasına destek verdi.

Kimler başvurabilir?

Program, kültür-sanat alanında faaliyet gösteren kurum, kuruluş ve girişimlerden, kariyerlerinin başında veya deneyim sahibi kültür yöneticileri/proje yöneticilerine açık. Programda yer alabilmek için İngilizce dilini toplantıları takip edecek ve kendinizi ifade edecek kadar bilmeniz gerekiyor.

Programda neler sağlıyoruz?

  • Tandem ortağının bulunduğu kente 12 güne kadar ziyaret imkanı, (Türkiye ve Avrupa);
  • Tüm katılımcıların davet edildiği, deneyimli eğitmenlerin yanı sıra akran eğitimlerine de yer verilecek 4 uluslararası buluşmaya katılım;
  • İş birliği projelerine 5000 Euro’ya kadar destek;
  • Program kapsamında yapacağınız seyahat, konaklama ve günlük masrafların karşılanması;
  • Türkiye, Avrupa ve Arap coğrafyasından (35 ülkeden) 200’den fazla kültür kurumu ve kişinin yer aldığı TANDEM NETWORK’ün bir parçası olma imkanı.

Nasıl başvurabilirim?

Başvuru süreci hakkında ayrıntılı bilgi almak ve başvurmak için www.tandemexchange.eu adresini ziyaret edebilirsiniz. Program hakkında ayrıntılı bilgi için ‘Sıkça Sorulan Sorular’ dokümanını inceleyebilirsiniz.

 

11-14 Haziran 2015’te İzmir'de gerçekleşecek olan Tanışma Toplantısı, açık çağrıya başvuran adaylar arasından seçilecek Türkiye’den ve Avrupa’dan maksimum 20’şer olmak üzere toplam 40 katılımcının bir araya geleceği bir toplantı. Bu toplantı, katılımcıların birlikte proje geliştirecekleri ortaklarını belirlemeleri ve uygulamak istedikleri proje fikirleri üzerine çalışmaları için düzenleniyor. Ortağınızı bulduktan sonra sizlerden tandem olarak bir proje geliştirmenizi ve ortak yeni bir başvuru yapmanızı isteyeceğiz. Bu başvurular değerlendirildikten sonra Avrupa ve Türkiye'den maksimum 15’şer katılımcı TANDEM programının diğer tüm aşamalarına katılabilecek.

Online başvurularınız için son gün 22 Nisan 2015 saat 24:00!

Jüri değerlendirmesinin sonuçları 11 Mayıs 2015’te başvuru sahiplerine iletilecektir.

Sorularınız için:
Anadolu Kültür – Serra Özhan Yüksel tandem@anadolukultur.org Program, Stiftung Mercator ve ECF (Avrupa Kültür Vakfı) tarafından destekleniyor, MitOst ve Anadolu Kültür ortaklığında uygulanıyor.

 

Sanatçı Başvuru Formu

Sanatçı başvurusu için biyografinizi, son dönem çalışmalarınızın görsellerini ve açıklamalarını içeren portfolyonuzu sisteme yükleyerek bize iletebilirsiniz. Video çalışmalar için bize link iletebilir ya da izleme kopyalarını artnivo.com project space adresine USB ya da DVD içinde postalayabilirsiniz. USB ve DVD’ler adresinize geri gönderilmeyecektir, dolayısıyla orijinal eseri değil, izleme kopyalarını gönderiniz. Sanatçının verdiği e-posta adresi üzerinden iletişime geçilerek, başvurulara bir ay içinde yanıt verilecektir
artnivo.com project space
Sadi Konuralp Cad. Nejat Eczacıbaşı Binası No:5B 34433 Şişhane /İstanbul

Ad Soyad Telefon
Mail Portfolyo
Dosya Ekle