''Türkiye'den Yeni Nesil, Genç Çağdaş Sanatçılar'' Yarışmasını Kazanan Sanatçıya Rezidans Ödülü

"Türkiye'den Yeni Nesil, Genç Çağdaş Sanatçılar" yarışmasını kazanan sanatçıya rezidans ödülü!

Sainte Pulchérie Fransız Lisesi'nin sanat galerisi Od'A-Ouvroir d'Art Maçka Sanat Galerisi ile birlikte "Türkiye'den Yeni Nesil, Genç Çağdaş Sanatçılar" adlı yarışmayı başlatmaktadır. Onur konuğu Daniel Buren olan yarışmanın jürisi Sarkis, Emre Baykal, Evrim Altuğ, Seyhun Topuz, Serhat Kiraz gibi profesyonellerden oluşmaktadır. Yarışmayı kazanan sanatçı, ünlü Cité internationale des Arts Paris'te, iki aylık bir sanatçı rezidansı ile ödüllendirilecek.

Uzun yıllardır, sanatı, kültürü ve yaratıcılığı sanatçı rezidansları ve sergilerle destekleyen Sainte Pulchérie Lisesi, bu yarışmayı, Cité internationale des Arts Paris, İstanbul Fransız Kültür Merkezi, Simit Derneği ve Pirgi İnşaat'ın desteği ile düzenlenmektedir.

Görsel sanatçılara açık olan bu yarışma, genç sanatçıların eserlerini Sainte Pulchérie Lisesi'nin sanat galerisi "Od'A-Ouvroir d'Art"ta Mart 2015 tarihinde sergilemek suretiyle, onların eserlerini öne çıkartarak, okul öğrencilerine ve kamuya tanıtma imkanı sağlayacaktır.

25-35 yaş arasındaki sanatçıların başvurabileceği bu yeni proje vesilesiyle, Sainte Pulchérie Lisesi Türkiye ile Fransa arasında bir sanat köprüsü oluşturmayı amaçlamaktadır. Seçilecek olan sanatçı, Fransa'da 3 Temmuz 2015 ile 27 Ağustos 2015 tarihleri arasında Cité internationale des Arts Paris'te gerçekleşecek olan bir sanatçı rezidansı ile ödüllendirilecektir. Sanat çalışmalarını kolaylaştırmak amacıyla, kendisine bir sanatçı atölyesi tahsis edilecektir. Geçmişte, Komet, Hüseyin Sermet, Utku Varlık, Selda Asal, Handan Börüteçene, Fikret Atay ve İnci Eviner gibi dünyaca ünlü Türk sanatçıları da orada konuk edilmişlerdir.

Dosyaların son teslim tarihi: 10 Aralık 2014
Yarışmanın şartları www.sp.k12.tr/yarismawww.sp.k12.tr/yarisma adresinde bulunmaktadır.

Destekleyenler Cité internationale des Arts Paris - İstanbul Fransız Kültür Merkezi - Simit Derneği - Pirgi İnşaat

İletişim : İris Gökçaylı
T. 0212 244 25 36
kulturSP@sp.k12.tr

Sanatçı Başvuru Formu

Sanatçı başvurusu için biyografinizi, son dönem çalışmalarınızın görsellerini ve açıklamalarını içeren portfolyonuzu sisteme yükleyerek bize iletebilirsiniz. Video çalışmalar için bize link iletebilir ya da izleme kopyalarını artnivo.com project space adresine USB ya da DVD içinde postalayabilirsiniz. USB ve DVD’ler adresinize geri gönderilmeyecektir, dolayısıyla orijinal eseri değil, izleme kopyalarını gönderiniz. Sanatçının verdiği e-posta adresi üzerinden iletişime geçilerek, başvurulara bir ay içinde yanıt verilecektir
artnivo.com project space
Sadi Konuralp Cad. Nejat Eczacıbaşı Binası No:5B 34433 Şişhane /İstanbul

Ad Soyad Telefon
Mail Portfolyo
Dosya Ekle