X-ist, 6 Mart - 29 Mart, 2014 Tarihleri Arasında Ahmet Polat’ın “The Other Kemal” Başlıklı Fotoğraf Sergisine Ev Sahipliği Yapıyor.

X-ist, 6 Mart - 29 Mart, 2014 tarihleri arasında Ahmet Polat’ın “The Other Kemal” başlıklı fotoğraf sergisine ev sahipliği yapıyor.

X-ist, 6 Mart - 29 Mart, 2014 tarihleri arasında Ahmet Polat’ın “The Other Kemal” başlıklı fotoğraf sergisine ev sahipliği yapıyor. x-ist’te 2005 yılında “Değişim Yönünde”, 2006 yılında “Sadece Davetliler” adlı kişisel sergilerinin ardından Hollanda, Avusturya, Brezilya gibi dünyanın birçok yerinde yapıtlarını sergileyen Polat, kısa bir aradan sonra tekrar yerel izleyiciyle buluşuyor.

Ahmet Polat, kariyerinin en önemli projelerinden biri olan, 2006-2012 yılları arasında Türkiye’nin dört bir yanına giderek Türkiye’deki gençliği fotoğrafladığı “Kemal’s Dream” başlıklı fotoğraf serisini toplumsal ve kişisel tarihini harmanladığı yepyeni bir seçki ile ortaya çıkartıyor. “The Other Kemal” başlığı altında toplanan yapıtlar, Polat’ın fotoğrafladığı insanlarla olan ilişkisinden yola çıkarak gerçek ve fotoğrafa yansıtılan kimlikler arasındaki farka değiniyor.

“Fotoğrafla hayatın gerçeğini keşfetmeyi umarken, aslında bu gerçekten olabildiğince uzağa kaçan, aslolanı görüntülerin altına gömen bir medyum kullanıyorum." (Ahmet Polat)

Kişisel ikilemlerin toplumsal hayattaki yansımalarını özel yaşamın ince ayrıntılarında keşfeden sanatçı, elde edilen imajla değil, imajın kamufle ettiği asıl gerçekle ilgileniyor. Hollandalı bir anne ve Türkiyeli bir baba tarafından yetiştirilmesinin etkisiyle içeriden ve dışarıdan olanın perspektiflerini birleştiren sanatçı, seyirciye farklı bir bakış açısı sunarak, gündelik ve toplumsal sahnelerin arasındaki ilişkiyi sorgulatıyor.

Sanatçı Başvuru Formu

Sanatçı başvurusu için biyografinizi, son dönem çalışmalarınızın görsellerini ve açıklamalarını içeren portfolyonuzu sisteme yükleyerek bize iletebilirsiniz. Video çalışmalar için bize link iletebilir ya da izleme kopyalarını artnivo.com project space adresine USB ya da DVD içinde postalayabilirsiniz. USB ve DVD’ler adresinize geri gönderilmeyecektir, dolayısıyla orijinal eseri değil, izleme kopyalarını gönderiniz. Sanatçının verdiği e-posta adresi üzerinden iletişime geçilerek, başvurulara bir ay içinde yanıt verilecektir
artnivo.com project space
Sadi Konuralp Cad. Nejat Eczacıbaşı Binası No:5B 34433 Şişhane /İstanbul

Ad Soyad Telefon
Mail Portfolyo
Dosya Ekle