Ege Kanar

Ege Kanar
 

Ege Kanar 1981 doğumludur. Sabancı Üniversitesi’nde Görsel Sanatlar ve İletişim Tasarımı Programı’nı tamamladıktan sonra Prag Performans Sanatları Akademisi’nde Fotoğraf alanında yüksek lisans yaptı. İşleri bellek ve mekan kavramlarının fotografik temsiline odaklanmaktadır.

Yüzey Çalışmaları

Fotografik baskıyı sadece bir temsil düzlemi değil kendine has bir gerçekliği ve zamansallığı bulunan bir nesne olarak ele alan bu çalışma, fotoğrafların yüzeylerinde yer alan yazılar, kalıntılar ve parmak izleri gibi detaylara odaklanarak, kullandığı çeşitli bilimsel ve sözde bilimsel metodlarla fotoğrafın anlamsal ve nesnel nitelikleri üzerine bir inceleme sunmaktadır.

Bu amaçla, fotoğrafı bütünsel bir temsil aracından ziyade çok yüzlü bir izler haritası olarak algılamanın mümkün olup olamayacağı, fotoğraf yüzeyindeki izlerden, yazılardan ve küçük detaylardan neler öğrenilebileceği üzerine düşünürken, fotoğrafları yeniden “geliştirmeyi” hedeflemektedir.

sanatçının eserleri

Sanatçı Başvuru Formu

Sanatçı başvurusu için biyografinizi, son dönem çalışmalarınızın görsellerini ve açıklamalarını içeren portfolyonuzu sisteme yükleyerek bize iletebilirsiniz. Video çalışmalar için bize link iletebilir ya da izleme kopyalarını artnivo.com project space adresine USB ya da DVD içinde postalayabilirsiniz. USB ve DVD’ler adresinize geri gönderilmeyecektir, dolayısıyla orijinal eseri değil, izleme kopyalarını gönderiniz. Sanatçının verdiği e-posta adresi üzerinden iletişime geçilerek, başvurulara bir ay içinde yanıt verilecektir
artnivo.com project space
Sadi Konuralp Cad. Nejat Eczacıbaşı Binası No:5B 34433 Şişhane /İstanbul

Ad Soyad Telefon
Mail Portfolyo
Dosya Ekle