Erdal İnci

Erdal İnci
 

1983’de Ankara’da doğdu. İstanbul’da çalışıyor ve yaşıyor.

 

2005 yılında Hacettepe Üniversitesi Resim Bölümü’nde lisans eğitimini tamamlamasının ardından sokak sanatı, fotoğraf , video ve dijital sanat gibi farklı disiplinlerde üretmeye devam etti.

 

İnci, 2009 yılında İstanbul’a yerleşti ve “Clones Project” isimli video serisine başladı. İnci, bu seride ürettiği videoları 2012 yılında optimize ederek GIF formatına dönüştürdü ve blogunda yayınlamaya başladı. Blog içerdiği özgün GIF anlayışıyla Die Zeit, CNN, Huffington Post, Canal +, Deutsche Welle, The Creators Project, Wired Magazine vb. gibi birçok online editöryel yayında haber oldu.

 

2015’te Berlin’de Galeri Michael Schultz’ta “Mass Ornament” ve ilk kişisel sergisi olan “Hareket Örüntüleri”ni Jochen Proehl küratörlüğünde Bauart Gallery’de 2013 sonunda İstanbul’da gerçekleştirdi.

 

2014’de İstanbul’da “Mamut Art Project” , Utrecht’de “Holland Animation Film Festival”, 2013’te İstanbul Kare Art Gallery’de “The Break”, İstanbul Mixer Gallery’de “Dilemma”, İstanbul Ekavart Gallery’de “Parellel Threads”, İtalya Action Gallery’de “The GIF Wall”, Ankara Cer Modern’de “Me , myself and I”, 2012’de Miami’de “Moving the Still: A festival of GIFs” ve yine aynı sene İstanbul’da CDA Projects’de “Young, Fresh, Different III” sanatçının katıldığı karma sergiler arasında yer almaktadır.

sanatçının eserleri

Hierapolis Amphitheatre

Hierapolis Amphitheatre Erdal İnci

Hierapolis Amphitheatre Erdal İnci

Sanatçı Başvuru Formu

Sanatçı başvurusu için biyografinizi, son dönem çalışmalarınızın görsellerini ve açıklamalarını içeren portfolyonuzu sisteme yükleyerek bize iletebilirsiniz. Video çalışmalar için bize link iletebilir ya da izleme kopyalarını artnivo.com project space adresine USB ya da DVD içinde postalayabilirsiniz. USB ve DVD’ler adresinize geri gönderilmeyecektir, dolayısıyla orijinal eseri değil, izleme kopyalarını gönderiniz. Sanatçının verdiği e-posta adresi üzerinden iletişime geçilerek, başvurulara bir ay içinde yanıt verilecektir
artnivo.com project space
Sadi Konuralp Cad. Nejat Eczacıbaşı Binası No:5B 34433 Şişhane /İstanbul

Ad Soyad Telefon
Mail Portfolyo
Dosya Ekle