Fatma Belkıs & Onur Gökmen

Fatma Belkıs & Onur Gökmen
 

Fatma Belkıs

Fatma Belkıs 1985 Antalya doğumludur. 2005 yılında Robert Kolej’den mezun olduktan sonra Sabancı Üniversitesi Sanat ve Sosyal Bilimler Fakülteleri’nden Görsel Sanatlar ve Görsel İletişim Tasarımı programlarından lisans ve yüksek lisans derecelerini almıştır. Hala European Graduate School’da doktora öğrencisidir. İstanbul’da yaşayan Belkıs, fotoğraf, video, baskı, enstalasyon ve sanatçı kitapları gibi alanlarda işler üretir. Aynı zamanda KABA HAT sanatçı grubunun da bir üyesidir.

 

Onur Gökmen

1985 yılında Ankara’da doğan Onur Gökmen lisans eğitimini Sabancı Üniversitesi Görsel Sanatlar Bölümü ve L’école Supérieure d’art de Grenoble’da tamamladı. İşlerinde tarih ve tarih yazımı temalarıyla ilgilenen Onur Gökmen, çalışmalarını enstalasyon, fotoğraf, heykel, performans ve video gibi farklı mecralarda üretiyor. Aynı zamanda sanatçı kolektifi KABA HAT’ın bir üyesidir.

Bunlar Var. Bunlar Bizim.

Bunlar Var. Bunlar Bizim, anlamlanmış, değerlenmiş, değerini yitirmiş, anlamlandırılamamış, kendi kendinin parodisine dönüşmüş, tekrar tekrar üretilmiş, aslına uygun olduğu iddia edilmiş olanla; geçmiş ve tarih ile ilgili bir yerleştirme. Bu yerleştirmede bir nakarat olarak kullanılan çeşme, güç, para ve prestij sahibi olanın bahşettiği, geçmişten gelip var olmaya devam etmesine rağmen eski işaret değerini kaybetmiş, adlandırılan, sahiplenilmekle beraber kamusal ve umumi olan bir nesne olarak karşımıza çıkıyor. Yerleştirmede Çengelköy’deki Lahana Çeşmesi hakkında bir çeşit belgesel, sakalları çıkan bir taş animasyonu ve Şehzade Seyfettin Çeşmesi’nin 2012’de özgününe uygun biçimde tekrar inşa edilmeden önceki halinin bir maketi bulunuyor.

sanatçının eserleri

Sanatçı Başvuru Formu

Sanatçı başvurusu için biyografinizi, son dönem çalışmalarınızın görsellerini ve açıklamalarını içeren portfolyonuzu sisteme yükleyerek bize iletebilirsiniz. Video çalışmalar için bize link iletebilir ya da izleme kopyalarını artnivo.com project space adresine USB ya da DVD içinde postalayabilirsiniz. USB ve DVD’ler adresinize geri gönderilmeyecektir, dolayısıyla orijinal eseri değil, izleme kopyalarını gönderiniz. Sanatçının verdiği e-posta adresi üzerinden iletişime geçilerek, başvurulara bir ay içinde yanıt verilecektir
artnivo.com project space
Sadi Konuralp Cad. Nejat Eczacıbaşı Binası No:5B 34433 Şişhane /İstanbul

Ad Soyad Telefon
Mail Portfolyo
Dosya Ekle