Hale Güngör Oppenheimer

Hale Güngör Oppenheimer

 

Hale Güngör Oppenheimer (1981) 2004 yılında Parsons School of Design, Paris’te ve 2010 yılında Pratt Institute, New York’ta güzel sanatlar üzerine lisansını ve 2013 yılında Konstfack, Stockholm'de yüksek lisansını tamamladı.

 

Oppenheimer, yaşamını ve çalışmalarını 2010 yılından bu yana Stockholm’de sürdürüyor.

 

Hale Güngör Oppenheimer'ın resimlerindeki unsurlar çoğunlukla ait olmadıkları yerlerde bulunurlar. Sanatçı, somut ve düşünsel kolaj aracılığıyla, rahatlık ve rahatsızlığı kültürel bir çerçevede sorgularken; mantık ve absürtlüğün arasındaki alanı kılavuz olarak kullanır. Oppenheimer işlerinde domestisite ve arada kalan mekanları ele alır.  Huma Kabakçı’nın artnivo.com için küratörlüğünü yaptığı ’Inside Out’ adlı online sergide yer alan üç boyutlu kolajlarında Oppenheimer iç mekanlara ait objeleri dış mekanlara taşıyarak yaşama şekilleri, mülkiyet ve mahremiyet üzerine yoğunlaşıyor.

sanatçının eserleri

Sanatçı Başvuru Formu

Sanatçı başvurusu için biyografinizi, son dönem çalışmalarınızın görsellerini ve açıklamalarını içeren portfolyonuzu sisteme yükleyerek bize iletebilirsiniz. Video çalışmalar için bize link iletebilir ya da izleme kopyalarını artnivo.com project space adresine USB ya da DVD içinde postalayabilirsiniz. USB ve DVD’ler adresinize geri gönderilmeyecektir, dolayısıyla orijinal eseri değil, izleme kopyalarını gönderiniz. Sanatçının verdiği e-posta adresi üzerinden iletişime geçilerek, başvurulara bir ay içinde yanıt verilecektir
artnivo.com project space
Sadi Konuralp Cad. Nejat Eczacıbaşı Binası No:5B 34433 Şişhane /İstanbul

Ad Soyad Telefon
Mail Portfolyo
Dosya Ekle