Işıl Eğrikavuk

Işıl Eğrikavuk

Işıl Eğrikavuk Boğaziçi Üniversitesi Batı Dilleri ve Edebiyatı'ndan mezun oldu ve Koç Vakfı bursu ile gittiği The School of The Art Institute Chicago'da görsel sanatlar yüksek lisansını tamamladı. Halen Bilgi Üniversitesi'nde çağdaş sanat ve medya alanlarında ders vermektedir. Eğrikavuk ayrıca üç yıl boyunca Radikal gazetesinde yayımlanan Güncel Sanat Kafası adlı köşeyi yazmıştır.

 

Işıl Eğrikavuk, 2012 yılında Türkiye'nin ilk güncel sanat ödülü olan Full Art Prize'ı kazanmış ve aynı yıl SPOT Üretim Fonu’nun desteklediği ilk sanatçı olmuştur. Sanatçı yerel ve uluslararası pek çok sergi ve bienale katılmış, işleri güncel sanatla ilgili dergi, kitap ve akademik çalışmalarda yer almıştır. Eğrikavuk 2010 yılında çalışmalarını topladığı Aynı Çatı Altında adlı bir kitap yayımlamıştır.

 

Katıldığı Sergiler ve Performanslarının Bazıları:
Yeni Bir Şarkı Söylemek Lazım, YAMA İstanbul (2016),
İhtilaf Sanatı, Salt Galata &Ulus,  (2016- 2015),
Karanlık Kütüphane, Solo Sergi, Rampa Gallery, İstanbul (2014),
11. Sharjah Bienali, Sharjah (2013),
Ters Köşe, Solo sergi, Egeran Gallery, Istanbul (2013),
Home Istanbul, Sao Paolo (2012), ISEA-10, Ruhr-Almanya (2010),
11. İstanbul Bienali (2009), Endgame, Güney Kore (2009),
The Interview, Solo sergi, Boots Space St. Louis, USA (2008).

sanatçının eserleri

Sanatçı Başvuru Formu

Sanatçı başvurusu için biyografinizi, son dönem çalışmalarınızın görsellerini ve açıklamalarını içeren portfolyonuzu sisteme yükleyerek bize iletebilirsiniz. Video çalışmalar için bize link iletebilir ya da izleme kopyalarını artnivo.com project space adresine USB ya da DVD içinde postalayabilirsiniz. USB ve DVD’ler adresinize geri gönderilmeyecektir, dolayısıyla orijinal eseri değil, izleme kopyalarını gönderiniz. Sanatçının verdiği e-posta adresi üzerinden iletişime geçilerek, başvurulara bir ay içinde yanıt verilecektir
artnivo.com project space
Sadi Konuralp Cad. Nejat Eczacıbaşı Binası No:5B 34433 Şişhane /İstanbul

Ad Soyad Telefon
Mail Portfolyo
Dosya Ekle