Önceki Sayfa
Arda Diben

Arda Diben

1983 yılında İzmit'te doğan sanatçı, 2010 yılında Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü'nden mezun oldu. Arda'nın katıldığı kişisel sergiler 2018 yılında Uniq Gallery'deki "Trans-City" ve 2012 yılında Çukurcuma Galeri Artist'deki "İsimsiz-1" adlı sergilerdir. Sanatçını katıldığı seçilmiş karma sergiler arasında ise 2019 yılında Pilevneli'deki "Kağıt" ve "Pg Pop Up" sergisi bulunmaktadır.
 
Arda Diben, günlük hayatın giderek bir parçası olmaktan öte kendisi haline gelen durmaksızın inşa, kompulsif bir hal  alan dijital bağımlılık ve imge bombardımanın altında, distopik şehir manzaralarını konu ediniyor. Sanatçının şehir ve onu sarmalayan katmanlarla olan ilişkisi, tuvallerinde öfkeli fakat dingin, kişisel ama mesafeli bir yaklaşıma dönüşüyor. Kendi deyimiyle “Gücüm, sözüm ve anlatacak olduğum şeyler büyük değil, inşaat sesleri ile geçen günlerimin ritimsel, çizgisel, iyi düşünülmüş hatıralarıdır resimlerim...”

Arda Diben, günlük hayatın giderek bir parçası olmaktan öte kendisi haline gelen durmaksızın inşa, kompulsif bir hal  alan dijital bağımlılık ve imge bombardımanın altında, distopik şehir manzaralarını konu ediniyor. Sanatçının şehir ve onu sarmalayan katmanlarla olan ilişkisi, tuvallerinde öfkeli fakat dingin, kişisel ama mesafeli bir yaklaşıma dönüşüyor. Kendi deyimiyle “Gücüm, sözüm ve anlatacak olduğum şeyler büyük değil, inşaat sesleri ile geçen günlerimin ritimsel, çizgisel, iyi düşünülmüş hatıralarıdır resimlerim…”