Önceki Sayfa
Belçim Yavuz

Belçim Yavuz

Belçim Yavuz İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Bölümü’nden 2018 yılında mezun oldu. 2016-2017 yılları arasında Münih Teknik Üniversitesi’nde mimarlık öğrenimi kapsamında, skenografi, küratoryal çalışmalar, kent sosyolojisi ve mimarlık kuramı gibi farklı disiplinlerden dersler aldı. Moda Sahnesi’nin ilk dans tiyatrosu olan ‘Balerin’ adlı eserinde proje asistanlığı yaptı. 2002-2015 yılları arasında klasik bale ve modern dans eğitimini sürdürdü, klasik bale öğretici asistanlığı yaptı. Halen çağdaş dans alanında öğrenmeye ve keşfetmeye devam etmektedir. Hırvatistan’da iki çağdaş dansçıyla birlikte öğreticisi olduğu atölyede; bedenin keşfi, bedenin mekan içindeki hareketi, beden ve mekanın birbirini dönüştürmesi üzerine interdisipliner çalışmalar yürüttü. Mimarlık, kent, mekan, hareket ve beden ilişkisi üzerine kuramsal ve pratik anlamda çalışmalarını sürdürmektedir.

Güncel olarak Bauhaus Üniversite'sinde Media Architecture Master programında eğitim alan Yavuz, yeni medya alanında çalışmalar yapmaktadır. Sanatçı, performans alanında ürettiği eserlerini ve fikirlerini yeni medya ile harmanlayan eserler üzerinde çalışmaktadır.

Belçim Yavuz İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Bölümü’nden 2018 yılında mezun oldu. 2016-2017 yılları arasında Münih Teknik Üniversitesi’nde mimarlık öğrenimi kapsamında, skenografi, küratoryal çalışmalar, kent sosyolojisi ve mimarlık kuramı gibi farklı disiplinlerden dersler aldı. Moda Sahnesi’nin ilk dans tiyatrosu olan ‘Balerin’ adlı eserinde proje asistanlığı yaptı 2002-2015 yılları arasında klasik bale ve modern dans eğitimini sürdürdü, klasik bale öğretici asistanlığı yaptı. Halen çağdaş dans alanında öğrenmeye ve keşfetmeye devam etmektedir. Hırvatistan’da iki çağdaş dansçıyla birlikte öğreticisi olduğu atölyede; bedenin keşfi, bedenin mekan içindeki hareketi, beden ve mekanın birbirini dönüştürmesi üzerine interdisipliner çalışmalar yürüttü. Mimarlık, kent, mekan, hareket ve beden ilişkisi üzerine kuramsal ve pratik anlamda çalışmalarını sürdürmektedir.