Önceki Sayfa
Elçin Ekinci

Elçin Ekinci

Elçin Ekinci projelerinde, temel olarak varoluş ve insan doğası, medeniyet, kent ve beden politikaları üzerine araştırıyor. Tüm bu kavramlar ve temsiliyetler arasında görsel ağlar ören sanatçının, çalışmaları şiirsel bir anlatı etrafında şekillenirken, araştırma ve düşünme sürecinde desen, fotoğraf, video ve heykel gibi farklı medyumlar kullanıyor.

1980, İstanbul.Sydney

Yıldız Teknik Üniversitesi, Sanat ve Tasarım Fakültesi, Bileşik Sanatlar bölümünde lisans eğitiminden sonra Italya Accademia di Belle Arti L’Aquila ve Marmara Üniversitesi GSF Heykel bölümünde yüksek lisansını tamamladı.

Projelerinde, temel olarak varoluş ve insan doğası, medeniyet, kent ve beden politikaları üzerine araştırıyor.

Tüm bu kavramlar ve temsiliyetler arasında görsel ağlar ören sanatçının, çalışmaları şiirsel bir anlatı etrafında şekillenirken, araştırma ve düşünme sürecinde desen, fotoğraf, video ve heykel gibi farklı medyumlar kullanıyor.

Son dönem yurtdışı ve yurtiçinde katıldığı sergiler arasında, (Galata Rum Okulu, 2019), Şimdi (Odeabank, 2019), 99 Kare (Arton, 2018), Kavramın güzelliği (Plato Sanat, 2017), 4.Rusya Ural Bienali (2017), “Anı/Anlatı” (Sabancı Kasa Galeri, 2016), “Kilit Taşı (Rem ArtSpace, 2016), “Saklı”(Alan Istanbul, 2015), “Düzenin Doğası” (Daire Galeri, 2014), Mamut Art Project (2015), “Fikirler Suça Dönüşünce” (Depo, 2010) yer alıyor. Eserleri önemli kurumsal ve kişisel koleksiyonlarında yer alan sanatçı, geçtiğimiz yıldan bu yana İngiltere’de yaşamakta ve çalışmalarını buradan sürdürmektedir.

Elçin Ekinci projelerinde, temel olarak  varoluş ve insan doğası, medeniyet, kent ve beden politikaları üzerine araştırıyor. Tüm bu kavramlar ve temsiliyetler arasında görsel ağlar ören sanatçının, çalışmaları şiirsel bir anlatı etrafında şekillenirken, araştırma ve düşünme sürecinde desen, fotoğraf, video ve heykel gibi farklı medyumlar kullanıyor.