Önceki Sayfa
Emre Ezelli

Emre Ezelli

1986 yılında İzmir'de doğan, heykeltıraş ve tasarımcı Emre Ezelli, 1992 yılında Hürriyet Gazetesi Çocuk Kulübü'nde başladığı yaratım sürecine 1993-1994 yıllarında “Tübitak Resim Ödülü” ile devam etti.

Lisans eğitimini Heykel Bölümünde tamamlayan Ezelli şu ana kadar Türkiye'de 5, Avusturya'da 1 kişisel sergi açtı. Ayrıca Avrupa'da 8 karma sergiye katılarak, heykel ve artistik tasarım alanında birçok küresel ve ulusal ödüle layık görüldü. Heykelleri, kolajları ve eskizleri şu anda birçok kişisel koleksiyonda ve sanat galerilerinde bulunmaktadır.

Bohemia’dayaşayan Ezelli'nin Hollanda, Prag ve Venedik’te stüdyosu bulunmakta ve aktif sanat/tasarım üretimine devam etmektedir.

1986 yılında İzmir’de doğan, heykeltıraş ve tasarımcı Emre Ezelli, 1992 yılında Hürriyet Gazetesi Çocuk Kulübü’nde başladığı yaratım sürecine 1993-1994 yıllarında “Tübitak Resim Ödülü” ile devam etti.

Lisans eğitimini Heykel Bölümünde tamamlayan Ezelli şu ana kadar Türkiye’de 5, Avusturya’da 1 kişisel sergi açtı. Ayrıca Avrupa’da 8 karma sergiye katılarak, heykel ve artistik tasarım alanında birçok küresel ve ulusal ödüle layık görüldü. Heykelleri, kolajları ve eskizleri şu anda birçok kişisel koleksiyonda ve sanat galerilerinde bulunmaktadır.

Bohemia’dayaşayan Ezelli’nin Hollanda, Prag ve Venedik’te stüdyosu bulunmakta ve aktif sanat/tasarım üretimine devam etmektedir.