Önceki Sayfa
Gizem Aksu

Gizem Aksu

İstanbul'da yaşayan dansçı, koreograf ve eğitmen; Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü ve MSGSÜ Devlet Konservatuarı Çağdaş Ana Sanat Dalı'ndan onur dereceleriyle mezun oldu. Çağdaş Dans Ana Sanat Dalı'nda Sanatta Yeterlilik programına devam etmekte ve öğretim görevlisi olarak çalışmaktadır. Şu ana kadar Aakash Odedra (UK), Ann Van den Broek (Ward/ward)(BE), Aydın Teker (TR), Brooke O’ Harra (US), Malin Arnell (SE), Marc Vanruxt (BE), Sharon Hayes(US), Tijen Lawton (BE), Tuğçe Tuna (TR) gibi dünyaca ünlü koreograf ve yönetmenlerle çalıştı. Dansçı ve koreograf olarak Belçika, Çek Cumhuriyeti, İngiletere, Hırvatistan, Almanya, İspanya, Portekiz ve Türkiye'de birçok festival, rezidans ve quadrenniale katıldı.
Son zamanlarda son solo eseri YU'nun Belçika ve Türkiye'de performanslarının yanı sıra Aakash Odedra Company (UK) ile dünya turuna ve Aydın Teker'in yönettiği Hallo!'nun Tanz im August Festival'i hazırlıklarına devam etmektedir. Sanatsal üretimlerinin yanı sıra Gündelik İsyan Ritüelleri, Organik Bilgelik, Bedenim Nasıl Bir Coğrafya? ve LGBTİQ bireylere yönelik beden farkındalığı atölyeleri gerçekleştirmekte; yazdığı yazılar ve yaptığı söyleşiler http://mimesis-dergi.org/’da yayımlanmaktadır.

İstanbul’da yaşayan dansçı, koreograf ve eğitmen; Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü ve MSGSÜ Devlet Konservatuarı Çağdaş Ana Sanat Dalı’ndan onur dereceleriyle mezun oldu. Çağdaş Dans Ana Sanat Dalı’nda Sanatta Yeterlilik programına devam etmekte ve öğretim görevlisi olarak çalışmaktadır. Şu ana kadar Aakash Odedra (UK), Ann Van den Broek (Ward/ward)(BE), Aydın Teker (TR), Brooke O’ Harra (US), Malin Arnell (SE), Marc Vanruxt (BE), Sharon Hayes(US), Tijen Lawton (BE), Tuğçe Tuna (TR) gibi dünyaca ünlü koreograf ve yönetmenlerle çalıştı. Dansçı ve koreograf olarak Belçika, Çek Cumhuriyeti, İngiletere, Hırvatistan, Almanya, İspanya, Portekiz ve Türkiye’de birçok festival, rezidans ve quadrenniale katıldı.