Meltem Şahin

Meltem Şahin

Marmarisli illüstrator ve animatör. Bilkent Üniversitesi Grafik Tasarım Bölümü’nden fakülte birinciliğiyle mezun olduktan sonra, Fulbright bursuyla gittiği Maryland Institute College of Art (MICA)’ta illüstrasyon üzerine master yaptı. 2013 yılında, işleri dünyanın en büyük çocuk kitapları fuarlarından, Bologna Çocuk Kitapları Fuarı’nın yıllığına seçildi. 2015 yılında ise robotik ve Arduino ile ilgili olan araştırmalarından dolayı MICA’nin master öğrencileri icin olan Araştırma ve Geliştirme bağışını aldı.

Can Yayınları için üç kitap resimledi ve dördüncüsünü resimlemekte. Resimlediği kitap, P is for Pussy, Huffington Post, Bitch Media, DesignTAXI ve BuzzFeed başta olmak üzere birçok yabancı basında yer aldı. “Flow” adlı animasyonu, MICA Animasyon Festival’inde 2D animasyonda birincilik ödülü aldı ve dünyanın çeşitli yerlerinde festivallerde gösterildi. 9 oyuncak 2 animasyondan oluşan Türkiye'deki ilk kişisel sergisi, "Negative Pleasure" Mixer Galeri'de gerçekleşti.

sanatçının eserleri

Sanatçı Başvuru Formu

Sanatçı başvurusu için biyografinizi, son dönem çalışmalarınızın görsellerini ve açıklamalarını içeren portfolyonuzu sisteme yükleyerek bize iletebilirsiniz. Video çalışmalar için bize link iletebilir ya da izleme kopyalarını artnivo.com project space adresine USB ya da DVD içinde postalayabilirsiniz. USB ve DVD’ler adresinize geri gönderilmeyecektir, dolayısıyla orijinal eseri değil, izleme kopyalarını gönderiniz. Sanatçının verdiği e-posta adresi üzerinden iletişime geçilerek, başvurulara bir ay içinde yanıt verilecektir
artnivo.com project space
Sadi Konuralp Cad. Nejat Eczacıbaşı Binası No:5B 34433 Şişhane /İstanbul

Ad Soyad Telefon
Mail Portfolyo
Dosya Ekle