Merve Ünsal

Merve Ünsal
 

İstanbul´da yaşayan bir görsel sanatçıdır. İşlerinde, metin ve fotoğrafı mümkün olduğunca biçimlerinin ötesine geçerek kullanır. Yüksek lisans derecesini Parsons The New School for Design’da, Fotoğraf ve İlişkili Mecralar bölümünden, lisans derecesini ise Princeton Üniversitesi Sanat ve Arkeoloji Bölümü’nden almıştır. 2014-2015´te Beyrut´taki Ashkal Alwan´ın Homework Space Programı´nın katılımcılarından biridir. Delfina Vakfı ve Banff Centre´da sanatçı misafirlik programlarına katılmıştır. Merve sanatçı odaklı online yayın inisiyatifi m-est.org´un kurucu editörüdür.

Suyun Üç Hali

Suyun Üç Hali, bir malzeme (su) ile evde gerçekleştirilmiş üç denemenin video ile kaydedilip gösterilmesinden oluşuyor. Dönüşme, dönüşmeme, zamanın hızı ya da hızsızlığı, iş yapmak gibi kavramlar üzerine düşünürken üretilmiş olan bu jest-metaforların ilham kaynağı, masa başı sanatçılığı, yani diğer bir deyişle, ne zaman nerede nasıl vuku bulacağı belli olmayan, malzemesini bekleyen üretim biçimleri.

sanatçının eserleri

Sanatçı Başvuru Formu

Sanatçı başvurusu için biyografinizi, son dönem çalışmalarınızın görsellerini ve açıklamalarını içeren portfolyonuzu sisteme yükleyerek bize iletebilirsiniz. Video çalışmalar için bize link iletebilir ya da izleme kopyalarını artnivo.com project space adresine USB ya da DVD içinde postalayabilirsiniz. USB ve DVD’ler adresinize geri gönderilmeyecektir, dolayısıyla orijinal eseri değil, izleme kopyalarını gönderiniz. Sanatçının verdiği e-posta adresi üzerinden iletişime geçilerek, başvurulara bir ay içinde yanıt verilecektir
artnivo.com project space
Sadi Konuralp Cad. Nejat Eczacıbaşı Binası No:5B 34433 Şişhane /İstanbul

Ad Soyad Telefon
Mail Portfolyo
Dosya Ekle