Romina Meriç

Romina Meriç

 

Romina Meriç 1989 yılında İstanbul’da doğdu. Brandeis Üniversitesi Sanat Tarihi ve Resim lisanslarının ardından Yale Üniversitesi’nde Resim yüksek lisansını tamamladı. 2015’ten beri yaşamını İstanbul’da sürdüren sanatçı, çalışmalarını uluslararası platformlarda da sergilemeye devam etmektedir. Türkiye’de katıldığı sergiler arasında ‘Kağıt’ (Pilevneli Galeri 2019),’ Sözden Öte (4.Mardin Bienali, 2018), ‘Ev’ (Müze Evliyagil, 2017), ve ‘Çemberi Açmak’ (Galerist,2016), bulunmaktadır.

Romina’nın atölye pratiğinin merkezi resim ve desendir. Resimlerinde figüratif yaklaşımı ve soyutlamayı bir arada kullanarak psikolojik derinliğe ve katmanlı okumalara yer veren bir görsel dil oluşturmaktadır. Kişisel hikayeleme, iç gözlem ve araştırma yöntemlerini harmanlayarak; benlik teorileri, bilincin katmanları, ve ortak yaşam gibi temaları işlemeye önem vermektedir.

sanatçının eserleri

Sanatçı Başvuru Formu

Sanatçı başvurusu için biyografinizi, son dönem çalışmalarınızın görsellerini ve açıklamalarını içeren portfolyonuzu sisteme yükleyerek bize iletebilirsiniz. Video çalışmalar için bize link iletebilir ya da izleme kopyalarını artnivo.com project space adresine USB ya da DVD içinde postalayabilirsiniz. USB ve DVD’ler adresinize geri gönderilmeyecektir, dolayısıyla orijinal eseri değil, izleme kopyalarını gönderiniz. Sanatçının verdiği e-posta adresi üzerinden iletişime geçilerek, başvurulara bir ay içinde yanıt verilecektir
artnivo.com project space
Sadi Konuralp Cad. Nejat Eczacıbaşı Binası No:5B 34433 Şişhane /İstanbul

Ad Soyad Telefon
Mail Portfolyo
Dosya Ekle