Seçil Erel

Seçil Erel

 

Seçil Erel, bağımsız çağdaş sanatçı ve girişimci olarak yaşamına ve çalışmalarına Londra’da devam etmektedir. İstanbul doğumlu olan sanatçı, Mimar Sinan Üniversitesi GSF Resim Bölu¨mu¨nde lisans ve yu¨ksek lisans eğitimini tamamladıktan sonra çalışmalarına ve araştırmalarına bağımsız bir sanatçı olarak devam etmiş, uluslararası bilinirliğe giden kariyerinde kişiler ve kurumlarla işbirliktelikleri yaparak çok sayıda uluslararası grup sergisi, fuar, sempozyum, atölye çalışması ve sanatçı misafir programının yanı sıra önemli solo sergilere imza atmış, katalogları basılmıştır. 2016 yılında IMOGA sanatçının kitabını yayınlamıştır.

Peşi sıra yaşamına ve çalışmalarına daha fazla değer katacağı inancıyla verdiği kararla Londra’ya taşınmıştır. London Creative Network ve EU’nın burs ile açılan Artist Business Development eğitimi almıştır. Covid 19 sırasında İngiltere’de başlayan sanatçı hareketinin parçası olmuş ve onun ‘Sanatçı Destek Birliği’ başlığı altında Tu¨rkçe dilinde yaygınlaşması sağlamıştır. Seçil, bağımsız kadın sanatçı olarak deneyimlerine devam ederken kendi kariyerinde karşılaştığı eksikler ve zorluklardan ilham alarak bugu¨nu¨n diline uygun bir iş biçimi geliştirerek, 2020 yılında yöneticisi ve ortağı olduğu harrisanderelart.com online art galeriyi kurmuştur. Çocuklar, engelliler, kadınlar, eğitim ve doğa ile ilgili alanlarda gönu¨llu¨ olarak sosyal sorumlukluk projelerinin içinde yer almıştır.

Yaratıcılığın ve değer katmanın yaşamın özu¨ olduğuna inanarak varolan Seçil Erel, rengin baskın olduğu, çok katmanlı, yoğun doku ve tabakaların olduğu, bu¨yu¨k boyutlu, modu¨ler işlerinde izleyiciye çoklu du¨şu¨nme ve duyumsama deneyimi yaşatır. Çeşitli bakış açıları ve farkındalık geliştiren resimleri, sanatçının her şeyin mu¨mku¨n olduğu mottosuyla uyumlanır.

sanatçının eserleri

Places I Have Been, Karakoy

Places I Have Been, Karakoy

Seçil Erel

1600,00TL+ KDV

Places I Have Been, Karakoy

Seçil Erel

The Initial Home IV

The Initial Home IV

Seçil Erel

3200,00TL+ KDV

The Initial Home IV

Seçil Erel

Something Different 2: Danger

Something Different 2: Danger

Seçil Erel

3400,00TL+ KDV

Something Different 2: Danger

Seçil Erel

Sanatçı Başvuru Formu

Sanatçı başvurusu için biyografinizi, son dönem çalışmalarınızın görsellerini ve açıklamalarını içeren portfolyonuzu sisteme yükleyerek bize iletebilirsiniz. Video çalışmalar için bize link iletebilir ya da izleme kopyalarını artnivo.com project space adresine USB ya da DVD içinde postalayabilirsiniz. USB ve DVD’ler adresinize geri gönderilmeyecektir, dolayısıyla orijinal eseri değil, izleme kopyalarını gönderiniz. Sanatçının verdiği e-posta adresi üzerinden iletişime geçilerek, başvurulara bir ay içinde yanıt verilecektir
artnivo.com project space
Sadi Konuralp Cad. Nejat Eczacıbaşı Binası No:5B 34433 Şişhane /İstanbul

Ad Soyad Telefon
Mail Portfolyo
Dosya Ekle