Serenay Şahin

Serenay Şahin
 

2001 yılında Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Heykel Bölümü’nden mezun oldu. Aynı üniversitede yüksek lisans ve sanatta yeterliğini tamamladı. Hollanda Kraliyet Akademisi, Ses ve Görüntü Bölümü’nde bir yıl süreyle eğitim aldı.

 

“Paralel Hikayeler, Kurgular, Bilinmeyenler”, Artbosphorus Çağdaş Sanat Fuarı; “7-8 Temmuz Sanatın Eylemi”, Kargart; “Values of Turkish Art”, Palatul Culturii Targul-Mureş; “Frames of Turkish Art”, Kö-Tar-Lat Galeri; “Papergirl İstanbul”, Milk Galery; “Art On The Road”, Rog Otonom Bölgesi; “Contemporary Solutions”, Transvaal Instable Art Exhibition; “Kültürel Köprüler”, Yıldız Sabancı Sanat Merkezi; “Esin mi? Şeytan mı?”, Işık Üniversitesi Maslak Galerisi; “Kurgu”, TMMOB Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi gibi çeşitli karma sergilerde yer aldı.

 

“Dijital Sanat, Arayüz ve Yeni İzleyici Profili” adlı bildirisini Yeni Medya Çalışmaları: Kuram, Yöntem, Uygulama ve Siyasa 1. Ulusal Kongresi’nde; “Etkileşimli Sanat Yapıtı ve Yeni Açık Alan Reklam Stratejileri” bildirisini 7. Karaburun Bilim Kongresi’nde; “Vagon Projesi”ni, Kolektif Belleğin İzinde Sokak ve Toplumsal Hareketler Kolokyumu’nda; “Sınırsız Teknoloji-Teknolojik Sanat” bildirisini Günümüz Türk Heykel Sanatı’nın Sorunları Ulusal Heykel Sempozyumu’nda; “Cisimleşen Etkileşim, Değişen Kimlik” adlı bildirisini Sanatta Kimlik ve Etkileşim Uluslararası Sempozyumu’nda sunan Şahin’in, çeşitli yayın organlarında yayınlanmış olan “Digitally Yours: Status of The Viewer in Digital Age”, “Akademik Olmayan Ders”, “Rushkoff: Bir Tuhaf Öneri”, “Etkileşen Sanat Yapıtı/Reklam”, “Be Stupid”, “Be Stupid-2”, “Bir Tuhaf Ada: Locusolus” adlı makaleleri bulunmaktadır.

 

Şahin çalışmalarını Eskişehir ve İstanbul’da sürdürmektedir.

sanatçının eserleri

Periferi

Periferi

Serenay Şahin

12000,00TL+ KDV

Periferi

Serenay Şahin

The Story Of Hint

The Story Of Hint

Serenay Şahin

3500,00TL+ KDV

The Story Of Hint

Serenay Şahin

Positive vs. negative

Positive vs. negative

Serenay Şahin

9000,00TL+ KDV

Positive vs. negative

Serenay Şahin

Control Societies

Control Societies

Serenay Şahin

6000,00TL+ KDV

Control Societies

Serenay Şahin

Sanatçı Başvuru Formu

Sanatçı başvurusu için biyografinizi, son dönem çalışmalarınızın görsellerini ve açıklamalarını içeren portfolyonuzu sisteme yükleyerek bize iletebilirsiniz. Video çalışmalar için bize link iletebilir ya da izleme kopyalarını artnivo.com project space adresine USB ya da DVD içinde postalayabilirsiniz. USB ve DVD’ler adresinize geri gönderilmeyecektir, dolayısıyla orijinal eseri değil, izleme kopyalarını gönderiniz. Sanatçının verdiği e-posta adresi üzerinden iletişime geçilerek, başvurulara bir ay içinde yanıt verilecektir
artnivo.com project space
Sadi Konuralp Cad. Nejat Eczacıbaşı Binası No:5B 34433 Şişhane /İstanbul

Ad Soyad Telefon
Mail Portfolyo
Dosya Ekle