Serkan Taycan

Serkan Taycan

 

1978, Türkiye

 

Serkan Taycan, mühendislik eğitiminin ardından İsveç’teki Nordens Fotoskola’da belgesel fotoğrafçılık üzerine öğrenim gördü. Ardından İstanbul Sabancı Üiversitesi’nde Görsel Sanatlar üzerine ve İsveç Aalto Üniversitesi’nde Fotoğraf üzerine Master yaptı.

 

Sanatsal pratiğinde kentsel ve kırsal alanların dönüşümüne, bunun fiziksel, toplumsal ve ekolojik etkilerine ve bu süreçlerin bir parçası olarak insanlığın geleceği ve koşullarına dair öngörülere odaklanıyor. Fotoğraf ve haritalarla çalışmanın yanısıra yürüyerek de çevresi ile ilişki kuruyor.

 

Taycan’ın çalışmaları Venedik Mimari Bienali, Istanbul Bienali, Helsinki Fotoğraf Bienali, Sinop Bienali, Selanik Fotoğraf Bienali gibi etkinliklerin yanısıra MAXXI, SALT, Istanbul Modern Sanat Müzesi, St.Petersburg Rusya Ulusal Fotoğraf Merkezi ve Malmö Müzesi gibi mekânlarda sergilendi.

 

2015’te Paris’teki Cité Internationale des Arts’ın ve 2016’da Londra’daki Delfina Foundation’ın rezidans programlarına katıldı.

 

Serkan Taycan RecCollective üyesi. İstanbul’da yaşıyor ve çalışıyor.

sanatçının eserleri

Sanatçı Başvuru Formu

Sanatçı başvurusu için biyografinizi, son dönem çalışmalarınızın görsellerini ve açıklamalarını içeren portfolyonuzu sisteme yükleyerek bize iletebilirsiniz. Video çalışmalar için bize link iletebilir ya da izleme kopyalarını artnivo.com project space adresine USB ya da DVD içinde postalayabilirsiniz. USB ve DVD’ler adresinize geri gönderilmeyecektir, dolayısıyla orijinal eseri değil, izleme kopyalarını gönderiniz. Sanatçının verdiği e-posta adresi üzerinden iletişime geçilerek, başvurulara bir ay içinde yanıt verilecektir
artnivo.com project space
Sadi Konuralp Cad. Nejat Eczacıbaşı Binası No:5B 34433 Şişhane /İstanbul

Ad Soyad Telefon
Mail Portfolyo
Dosya Ekle