Suzanne Moxhay

Suzanne Moxhay

 

 

1976'da Essex'te doğan Moxhay, Londra'da yaşıyor ve çalışıyor. Chelsea College of Art'ta resim üzerine lisans eğitimini tamamladıktan sonra Royal Academy Schools'ta yüksek lisans yaptı ve 2007'de mezun oldu.

 

2002’den beridir ulusal ve uluslararası sergilere katılan sanatçının çalışmaları, University of the Arts Collection, Royal Academy of Arts, The Cooper Union New York, the FSC, the Lodeveans Collection ve Oxford University gibi bir çok önemli kişisel ve kurumsal koleksiyonlarda yer alıyor. The Guardian, The FT, A-N Magazine ve Art World Magazine gibi çeşitli yayınlarda yer verilen Moxhay, aynı zamanda BBC Culture Show’a da röportaj ve sanatçı profiliyle dahil oldu.

 

Katıldığı sergilerden bazıları şunlar:

“GSK Contemporary: Earth Art of a Changing World” ve “Constructed Landscapes”, Royal Academy of Arts

“Saatchi’s New Sensations/ The Future Can Wait”, Victoria House, Londra

“Human Made Things”, Aspex Gallery, Portsmouth.

 

“Do Billboards Dream of Electric Screens?” programı kapsamında  İngiltere‘nin şehirlerinde toplumsal mekânlarda yer alan BBC ekranlarında animasyon çalışmaları gösterilen sanatçı, Royal Academy of Arts siparişi üzerine de iki adet baskı hazırladı. Son olarak Milan’da kişisel sergi açan Moxhay, yine Milan’daki MIA sanat fuarında prestijli “BNL Paribas” ödülüne aday gösterildi.

 

 

 

 

 

 

 

 

sanatçının eserleri

Entrance VII

Entrance VII Suzanne Moxhay

3300,00TL+ KDV

Entrance VII Suzanne Moxhay

Passageway

Passageway Suzanne Moxhay

5500,00TL+ KDV

Passageway Suzanne Moxhay

Mirror

Mirror Suzanne Moxhay

6250,00TL+ KDV

Mirror Suzanne Moxhay

Double

Double Suzanne Moxhay

6250,00TL+ KDV

Double Suzanne Moxhay

Sanatçı Başvuru Formu

Sanatçı başvurusu için biyografinizi, son dönem çalışmalarınızın görsellerini ve açıklamalarını içeren portfolyonuzu sisteme yükleyerek bize iletebilirsiniz. Video çalışmalar için bize link iletebilir ya da izleme kopyalarını artnivo.com project space adresine USB ya da DVD içinde postalayabilirsiniz. USB ve DVD’ler adresinize geri gönderilmeyecektir, dolayısıyla orijinal eseri değil, izleme kopyalarını gönderiniz. Sanatçının verdiği e-posta adresi üzerinden iletişime geçilerek, başvurulara bir ay içinde yanıt verilecektir
artnivo.com project space
Sadi Konuralp Cad. Nejat Eczacıbaşı Binası No:5B 34433 Şişhane /İstanbul

Ad Soyad Telefon
Mail Portfolyo
Dosya Ekle