Uğur Altun

Uğur Altun

Uğur Altun 1987’de Rize’de doğdu. Bilkent Üniversitesi Grafik Tasarım Bölümü’nden 2012 yılında burslu mezun oldu. Okul yıllarında çeşitli workshoplara ve grup sergilerine katıldı.2013 yılında Morteza Zahedi adlı sanatçının etkinliği için tasarladığı poster çalışması Taiwan Grafik Tasarım Bienalinde finalist olarak kaldı ve sergilendi. Aynı çalışma 2014 yılında Grafikerler Meslek Kuruluşu (GMK) tarafından İhap Hulisi Afiş Özel ödülüne layık görüldü. Kazan Dairesi’nin düzenlediği Beyaz Perdeden Sahneye adlı oyunu için tasarladığı poster çalışması 2015 yılında Çin (Dalian) da düzenlenen Grafik Tasarım Bienali’nde dereceye girdi ve sergilendi.

 

Aynı çalışma 2015 yılında Grafikerler Meslek Kuruluşu (GMK) tarafından Bikem Özsunay Vakfı Afiş Özel ödülüne layık görüldü. Can Yayınları için illüstrasyonlarını yaptığı Gökyüzü Prensi Po ile Küçük Kız kitabı Bratislava İllüstrasyon Bienaline seçildi ve kataloğa basıldı. Okul projesi olarak resimlediği ilk resimli çocuk kitabı Nasrettin Hoca Hikayeleri Sharjah Çocuk Kitapları İllüstrasyon Sergisi’ne seçildi ve Türkiye’yi temsil etti.

 

Son olarak Sabit Fikir dergisi için ürettiği editöryel illüstrasyon çalışmaları Çin’de ilk kez düzenlenen İpek Yolu Tasarım Ruhu Bienali’nde Bronze madalyayı aldı ve Türkiye’yi temsil etti. Şu anda İstanbul’daki atölyesinde yayınevlerine ve dergilere illüstrasyon çalışmaları hazırlıyor, aynı zamanda grafik tasarım çalışmalarına da devam ediyor.

sanatçının eserleri

Saplantı

Saplantı

Uğur Atun

750,00TL+ KDV

Saplantı

Uğur Atun

Kamçatka

Kamçatka

Uğur Atun

750,00TL+ KDV

Kamçatka

Uğur Atun

Azap

Azap

Uğur Atun

750,00TL+ KDV

Azap

Uğur Atun

Sanatçı Başvuru Formu

Sanatçı başvurusu için biyografinizi, son dönem çalışmalarınızın görsellerini ve açıklamalarını içeren portfolyonuzu sisteme yükleyerek bize iletebilirsiniz. Video çalışmalar için bize link iletebilir ya da izleme kopyalarını artnivo.com project space adresine USB ya da DVD içinde postalayabilirsiniz. USB ve DVD’ler adresinize geri gönderilmeyecektir, dolayısıyla orijinal eseri değil, izleme kopyalarını gönderiniz. Sanatçının verdiği e-posta adresi üzerinden iletişime geçilerek, başvurulara bir ay içinde yanıt verilecektir
artnivo.com project space
Sadi Konuralp Cad. Nejat Eczacıbaşı Binası No:5B 34433 Şişhane /İstanbul

Ad Soyad Telefon
Mail Portfolyo
Dosya Ekle